Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jártatok-e már így? (emelt...

Jártatok-e már így? (emelt szintű érettségi pontszámítás, orbitális átverés! ) Többi lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok! S.O.S. Segítsetek!


Két éve emelt szintű biológia érettségit tettem. Az eredmény 56% - négyes lett. Ez volt a választott tantárgyam, tehát a kötelező tantárgyak mellé ez az eredmény került be a kemény fedeles érettségi bizonyítványba.

Idén újra megcsináltam az emelt bioszt, az eredményem 76% - ötös lett.

Most derült ki, hogy hiába javítóztam, a felvételi pontokba a két évvel ezelőtti négyest, és az idei 76%-ok számítják be, emiatt két pontot bukok.

Én azt hittem, hogyha csinálok egy emelt javítóvizsgát, akkor mind a javított jegyet, mind a jobb százalékot veszik figyelembe, hiszen ezért javítottam.


Segítsetek légyszíves, jártatok-e így, tudtok-e róla hogy ez így van, az interneten nincs feltüntetve, a pontszámító kalkulátorban sincs ilyen lehetőség, az oktatási hivatalt is megkerestem.



2019. júl. 7. 12:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Felvi hívd fel de azonnal. Ott érdemleges választ tudsz kapni.
2019. júl. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem ez a lényeg, nem ezt kérdeztem. A tényeket közöltem. A kérdésem - még egyszer - az, hogy tudtok-e erről az

orbitális átverésről?

2019. júl. 7. 13:05
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Ez a szabály, ott van évek óta mindig a tájékoztatóban. Tanúsítványból nem lehet tanulmányi pontot számolni.

Ez nem átverés, hanem tájékozatlanság.

2019. júl. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%

[link]


Ha kikkelsz a kék szövegre, akkor pedig egyértelműen ott van: Figyelem! Az érettségi bizonyítvány megszerzését követően szerzett érettségi tanúsítványokban foglalt eredmények nem vehetők figyelembe a tanulmányi pontok érettségi átlagának számításakor. Ennek oka, hogy a tanulmányi pontok a jelentkező középfokú tanulmányainak teljesítményét tükrözik!


Hol az orbitális árverés?

2019. júl. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%
Nem ez sajnos tényleg így van. Ha nem duplázol, hanem az eredeti pontszámítással szeretnél bekerülni, akkor az érettségi átlagba az számít bele, ami a kemény fedelesben van. Én is majdnem megszívtam miatta.
2019. júl. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%
Igen, tudok róla, sok éve így van. Sajnálom, hogy Téged ez ilyen rosszul érint!
2019. júl. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, nincs átverés, benézted.

A jövőre nézve: tájékozódj, és aki segít, annak köszönd meg...

2019. júl. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kedves 5/7!


Köszi a választ. Engem az dühített fel, hogy a gimiben ezt anno nem reklámozta senki. Ha tudtam volna - amit szerintem a diákok 99%-a most sem tud - akkor nem emeltezek az érettségi idején. a másik, ami dühítő, hogy ha egyszer javítok, akkor az legyen valós JAVÍTÁS, tehát mind a két eredményt javítsák ki. Undorító ez a rendszer és az is ultra gáz, aki ezt kiagyalta. Azok pedig, akik itt döngetik a mellüket, hogy ez a törvény, stb, azokat csak sajnálni tudom. Ostoba birkák. :DDD

2019. júl. 7. 15:43
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves 4/8-as!


Neked is köszi a választ!


Az orbitális átverés csak ott van, hogy ha javítok, akkor javítok. Nem csak a fél eredményemben, hanem mindegyikben, hiszen ez a lényeg. Ezért javít egy csomó diák évről évre. Nekem az volt a szerencsém, hogy "csak" 4-re sikerült elsőre. De mi van azokkal, akiknek mondjuk kettes lett. Hiába javítanak, az a jegy marad. Mekkora szemétség ez!?!?

2019. júl. 7. 15:46
 10/12 anonim ***** válasza:
55%

Ja, az az ostoba birka, aki utánajár annak, amin mondjuk a következő 40 éve múlik?

Ja, nem.

Az az ostoba, aki nem teszi és ha van isten, akkor amilyen arrogáns, azt kapja, amit érdemel és bukja a felvételit.

2019. júl. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!