Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nyelvvizsga nélkül lehet...

Nyelvvizsga nélkül lehet diplomám?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nincs nyelvérzékem, általános iskola 1. osztályától tanulok angolt, most 19 éves vagyok, és szinte semmit nem tudok angolul! A megye legjobb gimnáziumában érettségiztem, reálszakos tanárnak készülök továbbtanulni. Tudom, hogy mekkora hiány van az ilyen tanárokból, mégis képes a kormány ilyen aljas módon keresztbe tenni, hogy nyelvvizsga nélkül nem adja ki a diplomát? Ahhoz, hogy magyar diákoknak taníthassam a természettudományokat, nincs szükségem idegennyelvre. A korombeliek nagy része még az anyanyelvén sem képes normálisan beszélni, mondatokat alkotni vagy írásban kifejezni magát. Bezzeg nekik egyből van nyelvvizsgájuk.

Orvosi papírral elkerülhető lenne a nyelvvizsga?

Ha nem, akkor melyek a legkönnyebb nyelvvizsgák?



2019. júl. 11. 14:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Én úgy tudom kötelező a nyelvvizsga, 2020tól csak azzal lehet jelentkezni, de kérdezz utána hátha játszik az orvosi papír (bár sajnos nem hiszem :() én euroexam-es angolt csináltam, szerintem az nem olyan nehéz, mondjuk a BME-s is tetszett. esetleg mint tipp azt mondanám, hogy a legtöbb nyelvvizsgának van fent próbafeladatai és nézd meg melyik sikerül azok közül legjobban. Amelyik rész nehezebb azt esetleg lehetne gyakorolni különtanárral, vagy még ha külföldre mész kis időre gyakorolni, talán jót tenne. Ennyit tudtam csak segíteni :( 19L
2019. júl. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mar csak azert is kene foglalkoznod az angollal, mert a legtobb tudomanyos cikk ugyis angolul van. Ha egy-egy beadandot kell irnod, nem tamaszkodhatsz az 50eves magyar cikkekre. A 2018-asokat meg meg nem forditottak le (es valoszinuleg nem is fogjak). Valamint a szakdolgozathoz is kelleni fog az idegen nyelv a forrasok felhasznalasa miatt. Anelkul tenyleg nehez.
2019. júl. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ahogy a többiek is írják, pontosan a szakirodalmak és őjabb kutatások feldolgozásához, ismeretéhez nélkülözhetetlen az angol nyelv. Sajnos ezt megúszni nem lehet. (A tudomány nyelve az angol.)
2019. júl. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A termeszettudomànyok alapnyelve az angol. Ugyan sima TTK-s vagyok, nem tanár, de folyamatosan közös óráink vannak. Rengeteg tárgyból egyszerűen nincs magyar nyelvű jegyzet.

Kiadja a tanár azt a diát és szakirodalmat, amit a külföldi hallgatóknak és kész. Pont. Oldd meg.

Sok termeszettudomanyi tárgyból magyar nyelvű könyv csak az 1950-es évekből van, elavult.

Egyébként mindenképpen kell nyelvvizsga. A tanár hiány miatt akkor tanithatsz, ha már megvan a nyelvvvizsga és az allamvizsga de még nem adták ki a diplomàd átmenetileg.

Allamvizsga után, nyelvvizsga nélkül nem vehetnek fel.

Úgyhogy nyomd meg, akár tölts egy évet külföldön munkával.. Rád van bízva, de anélkül nem tudsz tanár lenni.

Megjegyzem,hogy ha van egy alap szint, akkor sorozatnezessel, könyv olvasassal is el lehet jutni a középfokig. Az origo egész könnyű.

2019. júl. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
13%
Kötelező a diploma. Viszont nem hiszem el, hogy ha jársz különórákra és extra időt töltesz nyelvtanulással, akkor legalább egy 2-esre ne tudd a nyelvvizsgát megcsinálni.
2019. júl. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
32%
Azt javaslom, menj ki dolgozni egy évre angol nyelvterületre, ám egyedül, és szigorúan úgy, hogy magyarokkal ott kinn egyáltalán nem érintkezel. Mondjuk Írországba egy farmgazdasághoz az Isten háta mögé, ahol csak a farmtulajdonossal és annak családjával érintkezel, illetve nézhetsz angol nyelvű csatornákat a tévében vagy elmehetsz a közeli falusi kocsmába sörözni, ahol mindenki ír. Olvasni is csak angol nyelvű (könnyített) könyveket vigyél itthonról. Nem létezik, hogy egy ilyen év után hazajőve ne tudnád az angol középfokút megcsinálni.
2019. júl. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Szeptemberben kezdem az egyetemet.

Nincs pénzem külföldre utazni.

2019. júl. 11. 17:47
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Tanárként az ELTE-n például középfokon nem 1, de 2 nyelvvizsga kell! Tudtommal ki tudod váltani a kettő középfokút egy felsőfokúval.


És a szakirodalmat, önfejlesztést egyetem után sem lehet elhanyagolni, ezek pedig sokkal bőségesebben fellelhetőek idegen nyelven. Nagyon helyes lenne,hogy kötelező a nyelvvizsga, de jó lenne,ha ehhez gimnáziumban/középiskolában olyan nyelvoktatás is párosulna, ami ezt minden továbbtanulni szándékozó számára lehetővé teszi.

2019. júl. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak úgy szerezhetsz mentességet a nyelvvizsga alól, ha valamilyen részképesség-zavarod van (pl. diszlexia, diszgráfia), de erről orvosi papír és szakvélemény kell, amit csak úgy nem adnak.
2019. júl. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%
#6 voltam és válaszolnék a kérdezői kommentre. A nyelvvizsgát csak az egyetem végére kell megszerezned, így simán megteheted, hogy valamikor egyetem közben egy évet halasztasz azért, hogy külföldön dolgozz. Ennek az égvilágon semmi akadálya nem lesz. A külföldi kiutazáshoz pedig lényegében csak a repülőjegyet kell egy irányban megelőlegezned, mert a kinti munkából könnyedén megélsz, sőt még egy kis tartalékot is hazahozhatsz a végén. Gazdaggá nem válsz, de összességében egészen biztosan pozitív anyagi mérleggel zárod majd azt az évet. Én is dolgoztam Nyugat-Európában és több ismerősöm is, tudom, hogy ez a helyzet. A lényeg csak az, hogy ne ott kint kezdj el munkát keresni, hanem már itthonról intézd el úgy, hogy kint rögtön munka várjon. Nyelvet is tanulsz, a nyelvvizsga is meglesz a diplomához és egy fontos tapasztalással, élménnyel is gazdagabb leszel.
2019. júl. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!