Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valóban igaz az, hogy ÁOK/FOK/...

Nomen56 kérdése:

Valóban igaz az, hogy ÁOK/FOK/GYTK gólyáknak mindig mindenkinek jut kollégiumi hely? (SOTE)

Figyelt kérdés
Ezt a sotepedia.hu c. weboldalon olvastam, de nem vagyok benne biztos, hogy ez tényleg igaz.(Egyébként Áokra jelentkeztem, 468 pontom van).

2019. júl. 12. 09:58
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Nem mindenkinek, de lehet felebezni.


Érettségivel szerzett pont egyébként nem számít, szociális pontok számítanak.


Van egy másik beválasztós koli, a Korányi, ahol meg mellméret meg jófejség számít. Oda ha jól nézel ki vagy "jófej vagy", akkor akkor is felvesznek ha fél utcára laksz a SOTE-tól.

2019. júl. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a válaszod!

Szakkollégiumba nem tervezek menni.

Viszont én úgy tudom, hogy a tanulmányi eredményeket igenis beleszámítják. Gólyák esetében ezek a felvételi pontok. Illetve beszéltem a kollégiumi igazgatóval, és ezt ő is megerősítette, hogy a felvételi pontok szintén számítanak, tehát kizárólag nem csak a szoc. helyzetet nézik.

Sajnos én a szociális helyzetre nem fogok sok pontot kapni, max azért mert messzebb lakom.

2019. júl. 12. 13:29
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem nem kapott minden ismerősöm kolit elsőben.

Akkor (4 éve) biztos, hogy számított az érettségi pontszám, én is az alapján kerültem be. A tájékoztató e-mailben biztos benne lesz, hogy mi alapján megy a pontszámítás.

2019. júl. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a válaszod!

Még azért reménykedem, de közben inkább utánanézek albérleteknek is :D

2019. júl. 12. 15:28
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is elhittem ezt két éve, amit a sotepedia ír, de az a tapasztalatom, hogy nem igaz. Én ugyan kaptam helyet, de sokan az ismerőseim közül (ÁOK és GYTK) nem.

Még nálam is (2017) a felvételi pontok számítottak (60 pont) és a szociális helyzet (60 pont), összesen max. 120 pont. Erre a 468 pontra már egész jó tanulmányi pontot kapsz szerintem, én jó esélyt látok, hogy felvesznek, ha valóban messze laksz. Első évben egész könnyen bejut kollégiumba az ember, utána már nehezebb...

Ja és ha esetleg benne vagy az első 5 (vagy 10?) százalékban tanulmányi pontok terén (nem tudom, talán nálad határeset, de fogalmam sincs, hogy sikerültek az idei érettségik), akkor automatikusan 120 pontod van, tehát tutira lesz helyed.

2019. júl. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!