Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések

A kérdés
Nomen56 nevű felhasználó kérdése:

Valóban igaz az, hogy ÁOK/FOK/GYTK gólyáknak mindig mindenkinek jut kollégiumi hely? (SOTE)

Ezt a sotepedia.hu c. weboldalon olvastam, de nem vagyok benne biztos, hogy ez tényleg igaz.(Egyébként Áokra jelentkeztem, 468 pontom van).

Keress kérdéseket hasonló témákban: SOTE, ÁOK, kollégium, felvételi, orvosi egyetem

júl. 12. 09:58  Privát üzenet  

A válaszok

Nem mindenkinek, de lehet felebezni.

Érettségivel szerzett pont egyébként nem számít, szociális pontok számítanak.

Van egy másik beválasztós koli, a Korányi, ahol meg mellméret meg jófejség számít. Oda ha jól nézel ki vagy "jófej vagy", akkor akkor is felvesznek ha fél utcára laksz a SOTE-tól.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 19%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont júl. 12. 11:24 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a válaszod!

Szakkollégiumba nem tervezek menni.

Viszont én úgy tudom, hogy a tanulmányi eredményeket igenis beleszámítják. Gólyák esetében ezek a felvételi pontok. Illetve beszéltem a kollégiumi igazgatóval, és ezt ő is megerősítette, hogy a felvételi pontok szintén számítanak, tehát kizárólag nem csak a szoc. helyzetet nézik.

Sajnos én a szociális helyzetre nem fogok sok pontot kapni, max azért mert messzebb lakom.

# 2/5Időpont júl. 12. 13:29 Privát üzenet

Szia!

Nekem nem kapott minden ismerősöm kolit elsőben.

Akkor (4 éve) biztos, hogy számított az érettségi pontszám, én is az alapján kerültem be. A tájékoztató e-mailben biztos benne lesz, hogy mi alapján megy a pontszámítás.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 90%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont júl. 12. 14:52 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a válaszod!

Még azért reménykedem, de közben inkább utánanézek albérleteknek is :D

# 4/5Időpont júl. 12. 15:28 Privát üzenet

Én is elhittem ezt két éve, amit a sotepedia ír, de az a tapasztalatom, hogy nem igaz. Én ugyan kaptam helyet, de sokan az ismerőseim közül (ÁOK és GYTK) nem.

Még nálam is (2017) a felvételi pontok számítottak (60 pont) és a szociális helyzet (60 pont), összesen max. 120 pont. Erre a 468 pontra már egész jó tanulmányi pontot kapsz szerintem, én jó esélyt látok, hogy felvesznek, ha valóban messze laksz. Első évben egész könnyen bejut kollégiumba az ember, utána már nehezebb...

Ja és ha esetleg benne vagy az első 5 (vagy 10?) százalékban tanulmányi pontok terén (nem tudom, talán nálad határeset, de fogalmam sincs, hogy sikerültek az idei érettségik), akkor automatikusan 120 pontod van, tehát tutira lesz helyed.

A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont júl. 20. 16:46 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Van itt olyan, aki a Semmelweis Egyetem gyógyszerészeti karán tanul?
Priorizálják azokat felvételin akik az adott egyetemet első helyen jelölték?
SE-GYTK 2019, ki várja még első helyen a ponthatárokat?
Hol van olyan hely ahol teljesíteni tudnánk (én és egy barátnőm) az 50 óra közösségi szolgálatot?
Semmelweis Egyetem: "ÁOK/FOK/GYTK gólyáknak mindig mindenkinek jut kollégiumi hely". Ez tényleg így van?
Semmelweis GYTK-n először az állami támogatottakat veszik fel és csak ha marad hely utána az önköltségeseket?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!