Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések

A kérdés

Mit jelent ez a 2020-ra vonatkozó rendelet?

Elvileg a 2020-as felvételin ezek szerint lesznek meghatározva az egyes képzési területek, hogy hol mit fogadnak el:

[link]

“Két érettségi vizsgatárgyat kell választania a felsoroltakból a jelentkezőnek. A jelentkezés feltételeként bármely felsorolt vagy fel nem sorolt érettségi vizsgatárgyból egyet emelt szinten kell teljesíteni.”

Ahova ez a mondat van írva, ott úgy kell venni a “fel nem sorolt” érettségi vizsgatárgyat, hogy annál bármiből teljesíthetem azt az egy emeltet ami kötelező? Tehát pl. informatikai képzési területen bármiből megcsinálhatom azt a követelményt?

júl. 12. 21:25  Privát üzenet  

A válasz

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..

Itt a válaszoló szerint bármiből, de valaki azért megerősíthetné.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont júl. 13. 15:19 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nagyon jó lenne, ha valaki megerősítené.

# 2/3Időpont júl. 13. 15:38 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Egyébként a műszaki képzési területeknél pl. ez áll:

“Két érettségi vizsgatárgyat kell választania a felsoroltakból a jelentkezőnek, egyet emelt szinten kell teljesíteni.”

Azaz itt van az gondolom, hogy aki mondjuk gépézmérnöknek vagy építészmérnöknek akar menni, itt angolból nem fogadják el az emeltet, csakis matek és fizika v. informatikából. De lehet hogy csak rosszul értek valamit.

# 3/3Időpont júl. 13. 16:17 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
2020-as felvételin emelt angol érettségivel teljesítem a követelményt, és ha matekból is emeltezek, akkor +50 pont? (Mérnökinformatikus szakra)
Van két középfokú nyelvvizsgám, akkor jövőre maximum hány pontot ér majd felvételinél? Mert hallottam olyat is, hogy nyelvvizsgával max 50 pontot lehet kapni, de nem értem mert a...
A 2020-as felsőoktatási törvény (kötelező emelt érettségi és nyelvvizsga) az mindenkinek szól vagy csak a 2020-tól érettségizőknek?
A SZIE MKK-n mikor indul a 2019/2020-as tanév és a tárgyfelvétel?
2020-tól az orvosi képzési területekre valóban a két emelt érettségi biológia és/vagy kémia mellé már meg kell, hogy legyen egy B2 nyelvvizsgád mikor jelentkezel, hogy felvegyenek?
Fősuli/egyetem és OKJ-s képzés?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!