Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért a HÖK dönt az egyetemeke...

Miért a HÖK dönt az egyetemeken a kollégiumi helyekről?

Figyelt kérdés
8 éve jártam egyetemre, ebből már akkor is csak a gond volt, haveri alapon adták ki a helyeket, mindenféle hivatalos szabályzat nélkül. Most a barátnőm jár egyetemre, másik város, másik egyetem, de a rendszer változatlan. Miért nem lépnek fel ez ellen? Kinek érdeke ez a rendszer?
2019. júl. 13. 11:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, melyik egyetemekről van szó, de a normálisabb helyeken pontoznak különféle szempontok alapján és a legmagasabb pontszámúak kerülnek be.
2019. júl. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hol volt ez?


Biztosíthatlak hogy nálunk (DE) egy bárki által megtekinthető szabályzat alapján rangsorolják az embereket szociális és tanulmányi helyzetük alapján. Ezután a férőhelyeknek megfelelően meghúzzák a határt.

2019. júl. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2 : Például a Széchenyi István Egyetem és a Pannon Egyetem.
2019. júl. 13. 16:10
 4/7 anonim ***** válasza:

Itt is bárki által megtekinthető pontrendszer alapján végzik a felvételt (BME-VIK), habár szerintem így is túl sok helyet osztanak ki "közösségi", azaz haveri alapon.

De pl. az EKE-n teljesen haveri alapon működik a dolog, sőt, a szép lányokat veszik fel leginkább.

2019. júl. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4 : Miért nem lépnek ott fel a hallgatók ez ellen? Ott sincsenek nyilvánosságra hozva a szabályzatok?
2019. júl. 14. 10:50
 6/7 anonim ***** válasza:
#5 Nem tudom, hivatalosan hogy működik, nem jártam oda. De ismerős azt mondta, hogy a csoporttársai úgy versengtek a kolis helyekért, hogy minél kihívóbb, cicikidobós képeket raktak fel fb-re, mert ott válogattak :/
2019. júl. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nálunk (BME-ÉPK) is nyilvánosan megtekinthető szabályzat alapján rangsorolnak
2019. júl. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!