Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyiket válasszam? Egy jó...

Melyiket válasszam? Egy jó szakma vagy egy haszontalan (nak tartott) diploma?

Figyelt kérdés
Idén érettségiztem,elég jól sikerült (matek 3,töri 4,magyar 5,német 5,rajz 5).Az egyetemen andragógiát és szabad bölcsészetet jelöltem,mert ezek érdekelnek a legjobban az egyetemi képzések közül.Andragógiára szerintem fel is vennének,viszont amiket hallok erről a szakról,az elég kiábrándító (büfészak,nem lehet vele elhelyezkedni stb...).Viszont szakmák is nagyon érdekelnek,mostanában főleg a szakács szakma.Szerintem ezt is tudnám szeretni és el is lehet vele helyezkedni,meg ha jó helyre kerülnék,meg is fizetnének.De attól tartok,hogy később talán szükségem lenne egy diplomára és akkor már nem vennének fel egyetemre.:( Szerintetek melyiket válasszam??Azt ne mondjátok,hogy hallgassak a szívemre,mert mind2 dolog nagyon érdekel!:D Mindenféle vélemény,tanács érdekel!!
2010. júl. 10. 20:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
választhatod az andragógia levelezőt és szakácsnak tanulhatsz nappalin.
2010. júl. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

amiben jónak érzed magad. ha szakács szakma akk az, azzal is lehet nagyon jól keresni!

Arra meg ne hallgass aki büfészaknak titulál egyetemi képzéseket, mert az annyit is ér.

Andragógiát főiskolán/egyetemen oktatnak, ez azért árulkodó.

2010. júl. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%

Ha előbb szakmát tanulsz, utána ingyen mehetsz egyetemre, és még plusz pontot is ér.


Ha már van 1 egyetemed, nem lesz ingyenes a szakma.


Így hajrá hálós sapka! ^^

2010. júl. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Anzii válasza:
42%

Matek 3-as egyáltalán nem jól sikerült, régen is nagyon könnyű volt a matek érettségi, de az új rendszerben már nevetséges. Még 5-össel is könnyen bukhatsz normális egyetemen az első féléves matekon.


Andragógia, szabad bölcsészet igazi kamu szak, azzal nem valószínű hogy elhelyezkedsz, ha már bölcsész, akkor miért nem valami nyelvszak? Nyelvtudás még jól jöhet szakács vagy más szakma mellé is később.

2010. júl. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

a szakács szak nem ér plusz pontot a felvételinél!

De igaz, hogy 22 vagy 23 éves korig ingyenes csak az OKJ, és utána is mehetsz főiskolára/egyetemre.

2010. júl. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!!:)

A matekról meg annyit,hogy sohasem érdekelt,nem is szeretem,így nekem tökéletes a 3-as!

Minden szakon van fél év matek????

2010. júl. 10. 20:50
 7/16 A kérdező kommentje:
Ja és nyelveket aktívan tanulok még most is,de a nyelv szakok nem érdekelnek különösebben.
2010. júl. 10. 20:51
 8/16 anonim ***** válasza:
83%

Az andragógiával nagyjából kitörölheted a hátsódat.

Semmiképpen nem ajánlom.


A szakácskodás izgalmas dolog. Ha azonban sikeres akarsz lenni ezen a területen sokat kell stázsolni nagynevű chefek mellett, főleg külföldön.


Az iskola csak egy alap, aminek a nagy részét jobb mindjárt elfelejteni.

Ha jó szakács leszel kereshetsz vele sok pénzt. De ehhez sok sok év kell.

Ellenben a családi életet teljesen tönkreteszi. gondolj bele, h általában déltől hajnal egyig dolgozol.

ebbe nem fér bele, h elmész a gyerekért az óvodába délután...

2010. júl. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Háát szerintem azért az adott étteremtől is függ,hogy mennyi időt kell dolgozni.

De manapság szerintem a legtöbb munkakörben túlórázni kell.:(

2010. júl. 10. 21:03
 10/16 anonim ***** válasza:
69%

"Ha előbb szakmát tanulsz, utána ingyen mehetsz egyetemre, és még plusz pontot is ér. "

Wzt hol álmodtad?:D senkit nem fog érdekelni, h neki már van egy szakmája, nemhogy pluszpontot érne.

2010. júl. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!