Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt töri érettségi tapasztal...

Emelt töri érettségi tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Jövőre emeltezni szeretnék töriből, de őszintén szólva kicsit tartok tőle. Arra lennél leginkább kíváncsi, hogy nektek mennyit kellett készülni rá, milyen volt maga a vizsga, stb. Illetve, hogy tudtok-e nekem ajánlani bármilyen könyvet, vagy alkalmazást a felkészüléshez. Előre is nagyon szépen köszönöm!

2019. júl. 18. 08:00
 1/4 A kérdező kommentje:
Helyesírási hibákért bocsi, telefonról írtam.
2019. júl. 18. 08:01
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A szóbelire az SG kiadványok aktuális tételeiből készülj. A 2020 kb olyan január környékén adják ki. Nagyon jó szóbelire én nagyon szerettem. Nem készültem egyéb könyvekből a Szárayn kívül illetve ehhez hozzáolvastam a Rubicon es a múltkor internetes oldalakon található témákhoz kapcsolódó részeket. Van az oktatási hivatal oldalán valahol egy táblázat ami tartalmazza azokat a témákat amiből kérdezhetnek. Azokra kell részletesebben ráfeküdni a TK-ból meg ezekről az oldalakról. Én megpróbáltam mindent átnézni azonban nem mindenre jutott időm főleg a gazdasági resz maradt ki. De igazából ahhoz képest 75% irtam szóval ha többet készültem volna biztos jobb lesz.

Neked pedig sok sikert :)

2019. júl. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2019. júl. 18. 10:27
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Faktra jártam 11-12ben, ott átismételtünk mindent. Kifejezetten az érettségire februárban kezdtem feladatsorokat írni, és áprilisban ültem neki megtanulni a tankönyveimet. Ez egy nagy fejezet/nap volt, a Száray-féle tkk olyan 6 fejezetet tartalmaznak/db. Szóval mondjuk volt ez 3 hét.

Szóbelire SG kiadványt és Farkas Judit könyvét vettem meg, ezeket forgattam, elmondtam magamnak az összes mintatételt, megtanultam újra mindent ill. Kibővítettem pár extra infóval.


Az idei szerintem nem volt vészesen nehéz, szóbelin rossz tételt húztam, de magabiztossággal ellensúlyoztam. :) 92% lett a vége az egésznek.


Szerintem az a jó, ha először feladatsorokat csinálsz, mert így tanulásnál tudni fogod, mik a gyengébb pontjaid (nyilván, amiket rendre elrontottál a feladatsorokban).

2019. júl. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!