Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pár év alatt, szinte a nulláró...

Pár év alatt, szinte a nulláról meg lehet tanulni úgy lovagolni, hogy lovasoktató válhasson valakiből?

Figyelt kérdés

16 éves, lány vagyok. Kiskoromban pár évig jártam lovagolni, és több lovastáborban is voltam. Kb amatőr szintig jutottam el. Már tudtam szabadon könnyű ügetni, és futószáron vágtázni. Ugratni még sosem ugrattam ezelőtt. Vagyis egyszer volt olyan gyakorlat, hogy egy ugrató akadály rúdjai le voltak rakva a földre kis távolságra egymástól, és azokon kellett ügetve átmenni a lóval. De szerintem ez mindennek számit, csak nem ugrásnak :D Mind egy is.

Ezután volt egy több éves kihagyásom, és nemrég kezdtem el újra lovagolni, mert elkezdtek hiányozni a lovak, és ebből adódóan a lovaglás is. És hogy újra megismertem ezt az érzést, rájöttem hogy én ezt szeretném csinálni egész életemben.

Már tudok újra szabadon ügetni, a ló mindkét lábára. ( azt hiszem igy kell mondani, hogyha óramutató irányával megegyezően és ellentétesen is tudsz már egy jármódban lovagolni, de elnézést ha rosszul mondtam, még nem tanultam meg minden szakkifejezést )

Vágtázni még nem vágtáztam, de az oktatóm azt mondta minimum 1 év eljutni odaáig, ha minden héten legalább 1x járok lovagolni.

Most szeptemberben leszek 10.-es. Gimnáziumba járok. Ha leérettségiztem, vagy valamilyen lovasakadémiára szeretnék jelentkezni, vagy elvégzek egy lovasoktató és egy lovasterapeuta okj-s képzést. De ezt még majd eldöntöm.

Mi a véleményetek? Szerintetek ha kitartóan, és rendszeresen járok lovagolni, akkor eljuthatok addig a szintig hogy lovasoktató lehessek? Akinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata, megtenné hogy leirná?

A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm! :)



2019. júl. 20. 18:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén? Vélemènyem szerint nem, ellenben ma már szó szerint bárkiből lovasoktató válhat sajnos. Nem egy olyat ismerek akit lóközelbe sem kéne engedni annyira nem tud, mégis megvan a papírja (tudom, most le leszek pontozva és jól lehordva privátban)


Viszont ha ezt szeretnéd csinálni én azt mondom hajrá, járj lovagolni amennyit csak tudsz aztán majd meglátod és kialakul:) kellő kitartással ha nem is 2 év alatt, de bőven lehet belőled egyszer szuper oktató:)

2019. júl. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Valakinek könnyebben megy,valakinek nehezebben. Én 3 hónapig voltam futószáron míg minden járómódban "normálisan" ültem,egy barátnőm például 7 hónapig. Nem tudhatjuk előre. Szerintem járj szorgalmasan lovagolni,aztán majd egy év múlva eldöntöd hogy mi legyen.( Mondjuk sokan vannak akik egy-két esés után hagynak fel a dologgal)


Gyógyterapeuta tudtommal csak akkor lehetsz,ha pszichológus/gyógypedagógus/gyógytornász vagy hasonló végzettséged is van.

2019. júl. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! ^^
2019. júl. 20. 19:09
 4/9 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm a válaszod második! :)
2019. júl. 20. 19:09
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok sikert, szerintem kovesd az almod, sok veled egykorunak(koztuk velem) meg semmi elkepzelesuk a jovorol.

Nekem edzom mindig azt mondja, hogy egy sportot abba lehet hagyni, de ha tenyleg (jelen pillanatban) lovas szived van, akkor mindig visszatalalsz az istalloba.:DD

2019. júl. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Köszönöm a válaszod! Igen, megpróbálok kitartó lenni, és nem feladni az álmom. Tényleg igazi lóimádónak gondolom magam. Van saját lovas felszerelésem, egy csomó lovas ruhám, és a szobámban is egy csomó minden lovas :D Szóval jelenleg lómánia van :)
2019. júl. 20. 19:36
 7/9 anonim válasza:

Ez tőled függ. Valaki gyorsan tanul, valaki lassan.

Lehet kicsit több idő kell, de ha elég kitartó vagy, eléred az álmaid.

Sok sikert!

2019. júl. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
79%
Szerintem nem csak tőled függ, nagyrészt az edződtől is. 10alkalmat voltam futószáron, utána egyedül ügettem. 2016ban kezdtem és akkor a nyári táborban vágtáztam 3x futószáron. Utána kb egy évig nem majd havonta kb 1-2x. Aztán egyszer beugrott alattam vágtába a ló, edzőm mondja milyen jól kiültem, jövő órán egyedül vágtázok majd. Ebből kb egy hónap múlva lett.. Közben lett egy felestartott lovam, edző nélkül lovagoltam, ugrottam vele úgy hogy se ő se én nem ugrottunk előtte, sőt senki nem tudott vele kezdeni semmit előttem, tudom nagy felelőtlenség volt, de késznek éreztem magam rá. (eközben az ülésem szörnyű volt) 2018nyarán változások történtek a lovardában ezért edzőt kellett váltanom. Az új edzőmtől sokkal többet tanultam 2hónap alatt (ülésem is jó lett) mint a masik helyen 2év alatt. Végre tudtam rendesen vágtázni, és végre ugrottam edzővel is. Áldom az eget, hogy váltottam, azóta már a saját lovammal 120akat ugrunk, eközben az előző helyen kb 20cmnél tartanék.. Bocsi, hogy hosszú lett, csak kifejtettem, hogy edzőn is múlik, és sok sikert a továbbiakban!!! (a végére itthagyom, hogy hallottam olyanról, hogy soha nem ült a csaj még lovon és elment lovasedzőnek tanulni, úgyhogy igen, tényleg manapság már mindenkivől lehet edző sajnos)
2019. júl. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönök minden eddigi választ!
2019. júl. 24. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!