Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire elegáns ez a megoldás?

Mennyire elegáns ez a megoldás?

Figyelt kérdés

Az OKTV 2012/2013-as tanév, I. forduló, I. kategória 3. feladatáról lenne szó.

A feladat: Oldja meg a pozitív egész számokból álló számhármasok halmazán az alábbi

egyenletrendszert:

(a) x+y+z=12

(b) xy+xz+yz=47


A megoldókulcstól kissé eltérően oldottam meg.

Felírtam a megállapításaimat: x;y;z eleme Z+

x;y;z kisebb vagy egyenlő 9.

Felsoroltam hogy x;y;z mely számok lehetnek x;y;z;[1;2;3;4;5;6;7;8;9]


Innentől nem tudtam több megállapítást tenni, elkezdtem nézni a lehetőségeket: 9 és 8, sőt, 9 és 3 sem lehet egyszerre együtt, és akkor felírtam hogy 9;2;1, és tulajdonképpen ezt csináltam a többi számmal is, született 7 számhármas, amely megfelel az (a) egyenletnek, behelyettesítettem a (b) egyenletbe, és megkaptam hogy az egyetlen jó számhármas az 5;4;3. Ezeknek felírtam az összes permutációját egy táblázatba. A végeredmény jó, de nem tettem olyan szép megállapításokat mint a megoldókulcs. A kérdésem az lenne, hogy így mennyi pontot kapnék rá 10-ből?



2019. júl. 20. 20:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg mindenre gondoltál akkor 10 pontot fogsz így is kapni.
2019. júl. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Értelemszerűen többféleképpen is megoldható a feladatok nagy része (és persze ez is). Ha tényleg kijön a végeredmény, akkor mindegy, hogy mennyire "elegáns" (bár való igaz, nem nevezhető ez az eljárás annak), ugyanúgy jár mindegyik megoldásra a max pont. Ugyanez igaz az érettségin is.

Már csak azért is, mert az "elegancia" szubjektív dolog (mindenki mást ért alatta), így azt érdemben nem pontozhatják.

2019. júl. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!