Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akik voltak golyatáborban (...

Akik voltak golyatáborban ( egyetemi ). Milyen volt? Mennyibe kerülnek átlagba? Hány naposak szoktak lenni? Megéri elmenni? Külön van a karoknak vagy egybe van az összes karnak a gólyatábor? A kollégiumoknak is van gólyatábora?

Figyelt kérdés
2019. júl. 23. 15:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Átlagban 20-30 ezer és általában 3 napos, de Miskolcon pl. egy hétig tart. Az, hogy megéri-e neked kell mérlegelni. Én nem bántam meg. Ismerkedés szempontjából nem érte meg, mivel itt összevissza vannak a csapatok kialakítva és nekem pl. egy szaktársam sem volt. Persze más csapatban találtam, de a legtöbbet a saját csapatoddal vagy, akiket később nem is nagyon láttam az egyetemen. Karonként szokott lenni és azon belül az összes szaknak.

Ezt a kollégiumosat nem értem. Gólyatábor a frissen felvetteknek van, akkor még nem laksz kollégiumban.

2019. júl. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1 köszönöm

A kérdésedre a válasz : arra gondoltam, hogy a koleszokba nincs e ilyen gólya hét szerűség ( mert az én volt gimim koleszába volt ), feladatokat kellet csinálniuk a gólyáknak

2019. júl. 23. 20:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem kolinként változik, de pl a miénkben volt gólyatábor. (Szeged)

Én voltam a kariban is (pontosabban 3 kar van együtt) és a kollégiumiban is. Gimiben nem voltam túl barátkozós és elhatároztam, hogy igyekszem nyitottabb lenni. Ez be is vált, sok embert megismertem, élveztem a bulit, a feladatokat. Sokat segítettek ezek a táborok a beilleszkedésben és az első félévem kezdésében.

2019. júl. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

20-30 ezerbe kerülnek, és átlagban 3 naposak. Csak ismerkedésre jók. Nálunk a csapatok direkt úgy voltak kialakítva, hogy később velük kerültünk egy csoportba az egyetem. Túl sok hasznos infót nem mondtak el... sőt... Elég bulizós csapatvezetőnk volt (a többség az) , és elég félrevezető tanácsai voltak így visszatekintve.. pl, hogy mit ne vegyünk fel, még véletlenül se kurzusként. Az ellenkező csapatnak meg pont azokat tanácsolták, és persze, hogy azokat kellett volna felvenni, mert azoka a kurzusok sokat segítettek volna a tanulmányok elsajátításához. Ezen kívül még azt tanácsolták, hogy olvassuk el a tvsz-t oda-vissza, mert hogy azt nem árt tudni. (Ez tartalmazza, hogy milyen jogaid vannak az egyetemen, milyen szabályok vonatkoznak rád.) Plusz még olyan infókat mondott, amik a neten is fent vannak.

Ezek a táborok főleg a bulizásról és az ivászatról szólnak, meg persze az ismerkedésről. Bár az is simán be tud csatlakozni a közösségbe, aki nem jött el a gólyatáborba, szóval ha nem mész el, akkor nem vesztesz semmit.

Nálunk az egész karnak együtt volt.

Kollégiumi gólyatáborunk nem volt, csak beköltözős buli. De később szokott lenni kollégiumi napok, ahol szintén tudsz majd ismerkedni.

2019. júl. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!