Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan tudnék itthon analízist...

Hogyan tudnék itthon analízist és lineáris algebrát egyedül tanulni?

Figyelt kérdés

Még egy évem van, ezeket szeretném egyedül elkezdeni tanulni.

Ismertek olyan oldalakat, könyveket, amik szerintetek tartalmazzák, amit ezekből tudni kell és érdemes informatikai felsőoktatásban? Tudom, hogy ezek bukta tárgyak, ismerkednék velük előre.


Ezenkívül a Java-t gyakorolom és némi frontendet is.


Mi másra lehet még szükség, hogy ne lepjenek meg?



2019. júl. 27. 16:59
 1/10 A kérdező kommentje:
Találtam feltöltött jegyzeteket a neten, sima google kereséssel, ezek jók lehetnek? pdf könyvek 400 akárhány oldalas.
2019. júl. 27. 17:09
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Lineáris Algebra a felsőoktatásban: Informatika c. könyv sztem pont ez. 2017es kiadás, kb 2700 Ft, 180 oldal. :)
2019. júl. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
#1 persze, csak nézd meg h tényleg az van.e benne amit tudni kell majd
2019. júl. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

[link] -t tudom ajánlani egy alapnak. Lesz eltérés az egyetemi tananyagban (máshogy oktatják, eltér a tematika, stb.), de ismerkedéshez bőven jó és tapasztalatom szerint a példafeladataik is könnyebbek, mint az egyetemi feladatlapok, így talán megmarad a lelkesedés is.


Ha ez nem lenne elég, akkor keress ún. példatárakat: "analízis példatár", "lineáris algebra példatár". Google rögtön első oldalon elég jókat dob ki rá.

2019. júl. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az kimaradt, hogy ha nem mennek a függvények, képletátalakítások, akkor inkább ezekre gyúrj a nyáron, mert ezek nélkül kb. egyetlen feladatot sem fogsz tudni végigvinni analízisből.
2019. júl. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
Jó a hozzáállásod Kérdező, ezt szeretem! Első lépés, meg kell tanulni deriválni és integrálni. Ehhez a legjobb a Bólyai könyvsorozatból Bárczy Barnabás: Differenciálszámítás, Integrálszámítás c. kötetei. Ha nagyon megtetszik, és időd is lesz akkor a tanulást lehet folytatni Scharnitzky Viktor Differenciálegyenletek c. művével, amely szintén a Bólyai könyvsorozat része, és évtizedeken át több generáció tanult ebből.
2019. júl. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%

[link]


Tényleg nagyon jó!

2019. júl. 28. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2019. júl. 28. 07:33
 9/10 anonymousreview60 ***** válasza:
65%

Gratulálok a hozzáállásodhoz! Remélem az élet más területein is ennyire céltudatos vagy. Tanács: A tanulás mellett - velem ellentétben - ne felejts el ÉLNI.


A kérdésre válaszolva a teendőd:

1. A kiválasztott képzés tantervének áttekintése Googleból

Pl. BME informatikus [link] -> [link]

2. A tantárgyak áttekintése

A fenti linken "Tanterv" -> [link] -> TE90AX21: Analízis 1: [link]

3. Jegyzetkeresés

Pl. A Tantárgy adatlapján "13. Jegyzet, tankönyv, felhasználható irodalom" vagy bármi más, ami tematikailag megfelel.

Ha a Bólyai sorozatot ( [link] végigviszed, akkor kizárt, hogy az első félévben a matematikával gondod legyen, és hogy a második félév érdemi nehézséget okozzon.


A BME TTK 2004 előtti matematika feladatgyűjteményeit (annál az infós sem lesz nehezebb) el tudom küldeni PDF-ben (bár egy része itt is megvan: [link]

2019. júl. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
44%

Brilliant.org

Akár alkalmazás formalyaban is.

2019. júl. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!