(3x-2)/6-(3-2x)/4=1/32019. aug. 8. 15:21
1/1 anonim válasza:
hát megnézed a nevezőket, LKKT a 12, tehát végigszorzol azzal
ebből az lesz, hogy
2(3x-2) - 3(3-2x) = 4
aztán bontod a zárójeleket, beszorzol
6x - 4 - 9 + 6x = 4
összevonsz
12x - 13 = 4
hozzáadsz mindkét oldalhoz 13-at
12x = 17
x = 17/12
biztos jól írtad le? :D engem nem zavar a csúnya szám, de ha nem tudtad megoldani még nagyon az elején lehettek és nem hiszem, hogy irrac lenne a megoldás