Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tényleg ilyen nehéz az egyetem?

Tényleg ilyen nehéz az egyetem?

Figyelt kérdés

Mindig azt hallom az egyetemről, hogy az egyetemisták alig bírják tartani a tempót...Nincsenek jegyzeteik, csúsznak...

Ez azért van mert tényleg nehéz tartani a tempót, vagy azért mert ezek a diákok, nem jegyzeteknek/ nem figyelnek órákon?

Ha szorgalmasan jegyzetelek, és óráról-órára tanulok (gimnáziumban sikerült, pedig ott olyan tantárgyak is voltak amiket gyűlöltem), akkor is érhet meglepetés?

(Másodlagos kèrdés, mit ajánlatok jegyzetelésre..: Laptop, vagy füzet?)

Köszönöm a válaszokat


2019. szept. 2. 20:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%

Azért nincs jegyzetük, mert nem járnak be, ugyanis előadásra nem muszáj.

Ên füzetbe szoktam, otthon pedig begépelem.

2019. szept. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
50%

Melyik szak? itt egyedül ez a kérdés

Valami melegedő (turizmus, bölcsész, és egyéb büfé szakok), vagy valami keményebb? mérnöki, IT, orvosi, jogi

2019. szept. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Kommunikáció és médiára fogok járni.., sokan azt mondják rá, hogy büfészak, de mit csináljak, ha engem ez érdekelt😞
2019. szept. 2. 21:18
 4/16 anonim ***** válasza:
78%

Iratkozz be egyszer mondjuk biosz szakra, nehéz lenne elmesélni, hogy miért mondjuk, hogy nehéz. Egyrészt, 5 év anyaga van belesűrítve 3 évbe, hetente 2-3 zh a minimum, ami csak arra megy, hogy kijuss vizsgázni, utána írsz egy beugrót és utána mehetsz vizsgázni valamelyik nőgyűlölő profhoz. Minden tárgy egymásra épül, ha egyet buktál, akkor kapásból 1 év csúszás. Hiába jársz be órára és jegyzetelsz, ha úgy kérik vissza, hogy relációanalízis élettanból, genetikát csak elméletben tanítják, de feladatként kérik vissza stb.

Szóval érhet meglepetés, de nem mindegy milyen szakra mész. Párom is ttik-s volt, másik szakon, ő nevetve végigcsinálta

2019. szept. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
33%
Nem büfészak, de nem is nehéz. Erre a szakra viszont szerezz egy tabletet billentyűvel vagy egy könnyű laptopot. Sokat fogsz írni.
2019. szept. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%

Egy őszinte vallomást olvashatsz.

Nagyon sok tanár hadar, nem fogod tudni tartani a tempót. Csak szavakat irsz egymas utan, aztan 8 lejegyzetelt oldal utan (ami vissza olvasva csak egy nagy katyvasz) még mindig csak 45 perc telt el a 90-bol, te meg csak egyszeruen feladod. Aztan elmondja hogy van ez a jegyzet, vagyis az egyetemi "tankonyv" amit megveszel a jegyzetboltbol. Jo esetben jó a tanár, es azt keri ami a jegyzetben van. Rossz esetben 1. nincs jegyzet a tárgyhoz, 2. van de 3 különbözőből kell ossze raknod az oran hallottak alapjan a tananyagot, 3. van jegyzet de nem azt keri számon 4. van jegyzet de hibas, amire vizsgan hivja fel a figyelmet csak.

A következő tipusokkal szinten talalkozhatsz még: se értékelhető előadás mód, amiből tudsz jegyzetelni, se értékelhető diasor amit oda ad, vagy lefotózol. Szóval nincs semmid a félév vegere. Aztan kapsz egy 40 darabos tetelsort, aminek a fele akkor sem rémlik ha minden órán benn voltál, de meg csak neten sem talalsz rola ertekelheto dolgokat. Vizsgan persze vissza kéri.

Sőt őszintén, egy felevben van 8-10 targyat sacc per kb. A felen annyira unod magad hogy hiaba mesz be, csak facebook időnek jó, vagy konyvet olvasni, mert 15 perc utan feladod a jegyzetelést (kesobb ugyse fogod erteni, mert itt a tanarok előadnak, tehat csaponganak, gyorsak, nem ismetelnek, es bonyolult dolgokrol beszélnek, amit eleg ha megertesz, nem hogy még le is írd). Jobbik esetben csak nem irsz, mert uunalmas, rosszabb esetben semmit nem ertesz az elcseszett tanar miatt, mint fentebb írtam. Ezeken az eloadasokon a kezdeti 120 főből 20ra csökken a részvételi arány. Nem, ez nem vicc. Van vagy pár targy minden felevben ahova mondenki bejar. Ezek a kötelezők, ami nelkul nincs alairasod. Mondhatja barmelyik eminens tanulo, hogy lustasag, hogy senki nem jar be. En inkabb azt mondom, nem pazarlok arra idot, ami ertelmetlen.

Az egyetemen pedig mindenki imadkozik hogy a legfontosabb targyaikat jo tanar tanitsa, es a legfontosabb, hogy ha alszok is inkabb az ora helyett, de a jo tanártol legyen egy jo jegyzet. :)

2019. szept. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Azta...Azt hittem, hogy az egyetemek képviselnek egy olyan szintet, hogy nrm lesz egy leszarom, nem törődöm, érthetetlen tanár sem...
2019. szept. 2. 21:32
 8/16 A kérdező kommentje:
Kár volt kiírnom, most csak szomorú lettem:(
2019. szept. 2. 21:39
 9/16 A kérdező kommentje:
Árra még nem gondoltatok, hogy az előadást felvéssétek hangrögzítőre?:(
2019. szept. 2. 21:41
 10/16 anonim ***** válasza:
81%

Volt mar aki lebukott hangrogzites kozben, az egyetem szabalyzata ezt pedig tiltja, hogy a tanar beleegyezese nelkul hangfelvételt keszits. Es a legtobb tanar pedig nem engedi. Inkabb nem csinalunk ebből zűrt. Es egy ido utan bele lehet jönni, hogy csak magadra szamithatsz, es utána konnyebb ezeket a dolgokat atveszelni. Altalaban felosztjuk egymas kozt a teteleket es ugy keressuk oket pl neten, konyvtarban. Vagy felsobb evesektol ha ok mar kidolgoztak.

De ne keseredj el, lehet nalatok csak pár ilyen tanar lesz.

2019. szept. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!