Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a hiba a Pink Floyd angol...

Poirot15 kérdése:

Mi a hiba a Pink Floyd angol rockzenekar 1973-ban kiadott (The Dark Side of the Moon) lemezének borítóján, amin egy prizma látható?

Figyelt kérdés
a fizika tankönyvben van ez a kérdés. OFI A Mi Világunk Fizika 11. Fény, atom, világegyetem

2019. szept. 8. 16:53
 1/8 anonim válasza:
79%

Ha a semmi egy elfogadható válasz, akkor semmi, én legalábbis nem bírtam semmi hibát felfedezni.

Nincsenek meg valahol a megoldások?

2019. szept. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Ketto is van: a prizmabol kilepo feny szinei kozott nyilvanvaloan nem ilyen eles hatarok vannak, mint a nyomtatott kepen, hanem egyik a masikba siman csak 'atfolyik'.


A masik hiba, hogy a Holdnak nincs 'sotet' oldala.

2019. szept. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
68%
Szóval egy gyakorlatilag művészi, pszichedelikus dolgon, ami nyilvánvaoan nem fotó, vagy legalábbis módosított, kérünk számon tudományos tényeket. Hát nem tudom...
2019. szept. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
#3: nem szamon kerjuk az alkoton vagy a zenekaron a hibat, hanem gondolkozasra serkentjuk a diakot. Jelentos kulonbseg.
2019. szept. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Tom Benko ***** válasza:
100%
A prizmán belül is már színekre kellene bomlania a fénynek.
2019. szept. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenki Válaszát!!! :)

Kedves 4. Válaszolóm!

"nem szamon kerjuk az alkoton vagy a zenekaron a hibat, hanem gondolkozasra serkentjuk a diakot. Jelentos kulonbseg." Ez nagyon igaz, nagyon tetszik ez a gondolat és gondolkodásmód!!


Kedves Tom Benko!

Köszönöm!!!! Ezt fogom választani!!


Kedves 2. Válaszoló!!

A Te válaszod is elmentem, felhasználom. :)


Mégegyszer, Kedves 4. Válaszoló!!!


Nagyon köszönöm, hogy így gondolkodsz. :)

2019. szept. 10. 18:03
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Atyaúristen, ilyen marhaságokkal serkentik a diákok gondolkodását manapság? Hát, szerintem akkor feltehették volna ének órán is azt a kérdést hogy mi a hiba David Gilmour fender stratocaster gitárján...
2019. szept. 16. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

"A masik hiba, hogy a Holdnak nincs 'sotet' oldala."

Látom te sem hallgattad végig az albumot...

2020. jan. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!