Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Két egyenként 4,7dm^3-es...

Két egyenként 4,7dm^3-es tartályban oxigén-, illetve nitrogéngáz van. Mindkét tartály -15°C-on 0,615 MPa nyomású. Hány db nitrogénmolekula van az egyik tartályban, ha a másik 8,1x10^23 oxigénmolekulát tartalmaz?

Figyelt kérdés
Próbálkoztam több féle képpen a megoldásával, de nem sikerült. Először a n=m/M majd a 8,1x10^23-onnal próbáltam valamit kihozni a feladatból, de nem jöttem rá még.

2019. szept. 28. 20:33
 1/1 anonim ***** válasza:
Tekintsük az egyetemes gáztörvényt: p*V=n*R*T. Mivel az R állandó, ezért a többi 4 mennyiség tud csak változni az egyenletben. Viszont vegyük észre, hogy ha mindkét tartály ugyanolyan térfogatú, hőmérsékletű és nyomású, akkor az anyagmennyiség (n) is muszáj hogy ugyanaz legyen, hiszen nem változtattam semmit. A gáz anyagi minősége nem számít, csak a molekulák darabszáma. Teljesen azonos körülmények uralkodnak a két tartályban, ami csak úgy lehet ha a molekula-darabszám is egyenlő.
2019. szept. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!