Csomagküldés külföldre?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 8.osztályban azt a feladatot kaptuk technika órán, hogy küldjünk külföldi ismerősnek/rokonnak csomagot. Én még sosem csináltam ilyet!!! Tudnátok nekkem segiteni?

Belgrádban laknak messzi rokonaim, nekik küldenék egy kb 2 kilógrammos csomagot. Már a doboz is megvan, vettem egy ajándék dobozt. Na de azt hogyan kell feladni? Hova kell írnom a feladót és a címzettet? Nagyon el vagyok veszve:(


Ja, és a héten kéne feladni:((

Köszi előre is!


2019. szept. 29. 22:55
 1/4 anonim ***** válasza:

8. osztályos vagy és nem tudsz egy nyamvadt csomagot megcímezni??? Mi már második osztályban tudtuk ezt, egyébként meg kb. 1 percbe sem telne megnézni hogy kell címezni...


Bal felső sarok:

Címzett Neve (tehát akinek küldöd)

Város, ahol lakik

Utca, házszám, emelet, ajtó

Irányítószám, vagy amilyen közigazgatási száma van az adott országnak

Ha külföldre küldök levelet/csomagot én oda írom nagybetűvel az adott országot is, tehát jelen esetben SERBIA


Középről kicsit jobbra:

Neved

Városod

Utca, házszám, emelet, ajtó

Irányítószám

HUNGARY


Ezzel a csomaggal beslattyogsz a postára, ajánlottan feladod, akkor elvileg jobban ügyelnek rá, de figyelj arra, hogy nem lesz olcsó, ott kitöltöd a szelvényt, amit kapsz, ugyanezeket 👆🏼 az adatokat ráírod és feladod. Egyébként feltételezem, hogy ha már ezt a házit kaptátok, akkor azt is megtanultátok, hogy mi a dolgok menete és kicsit bűzlik is ez a dolog, hiszen tavaly érettségiztem és akkor nálunk már volt olyan szabály, hogy a tanár semmilyen olyan feladatra, szabadidős tevékenységre nem kötelezhet, amiért a diáknak fizetnie kell...

2019. szept. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Alulra nem egy iksz-et

kell írni ?

2019. szept. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bal felső sarok


Címzett Neve


Ország betűjel Ir.szám Város


Utca, házszám, em, ajtó


Alulra iksz

2019. szept. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, nem kötelezhet a tanár, de megbeszéltük vele, hogy megcsináljuk.


Még annyit, hogy a doboz mind egy milyen? Nekem 2 részes ajidobozom van, azt is simán fel lehet adni???

2019. szept. 30. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!