Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy írjam le ezt az angol...

Hogy írjam le ezt az angol házit? Valaki segít?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés

What do you have for breakfast / lunch / dinner?

Na erre hogy kell a válasz? Mit kell válaszolni? Elég csak az étel neve? Vagy mit kell még oda írni?

Azt sem mondta a tanár hány mondat kell..


2019. szept. 30. 14:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt és ezt szoktam reggelire enni. Mellé szoktam kávét/teát inni vagy ha úgy tartja kedvem, akkor kakaót. Hétvégente nem szoktam reggelizni, mert olyankor délig húzom a lóbőrt és már ebéd van, mire kikecmergek az ágyból.


Ebéd/vacsora mehet a fenti mintájára.

2019. szept. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

I have breakfast bread, cheese, juice

I have lunch soup, chicken, fries

I have dinner sandwitch, cookies

Ez így jó? Én máshogy nem tudom megcsinalni

2019. szept. 30. 16:48
 3/8 anonim ***** válasza:

I eat cheese for a breakfeast.

A have az birtoklást fejez ki. De nem tudom hogy vele de ott van a google fordító amivel ilyen egyszerű dolgokat simán letudsz fordítani, ha űgyesen használni tudod akkor még egy esszét is tudsz vele írni anélkül hogy feltűnne a tanárnak.

2019. szept. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

I eat bread, cheese for a breakfast.

I eat soup, potatoes, chicken for a lunch.

I eat sandwitch, cookies, Apple for a dinner?

2019. szept. 30. 17:05
 5/8 chtt ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, érdemes mindig a kérdésből kiindulnod, mert abban félig benne van a válasz. Ha azt is tudod, hogy alapesetben alany-ige-tárgy-határozók a sorrend, nyert ügyed van.

I have bread, cheese and juice for breakfast. (hiszen a "for" benne van a kérdésben - reggelire -, nem hagyhatod ki a válaszból:)


Kedves #3, have breakfast/lunch/dinner, have a shower/a bath, have a headache és társai kifejezések, és a have sokkal többet jelent, mint birtoklást. Ha a kérdés "What do you have" volt, ne válaszolj "eat"-tel, mert ami az életben teljesen oké, az nem biztos, hogy átmegy egy felvételin vagy nyelvvizsgán is, ahol esetleg pont azt nézik, hogy tudod-e, melyik helyzetben melyiket kell használnod.

Surpise! A legtöbb tanár nem hülye, a gugli fordítót is többnyire felismeri, de vagy szól, vagy nem. Ha pedig olyan ügyesen használod a fordítót, hogy a tanarat is átvágod vele, akkor igazából nincs is szükséged rá. ;)

2019. szept. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 chtt ***** válasza:
100%

Hopp, látom, közben új hsz. született.

Kedves kérdező, fenntartom, ha a kérdés "have" volt, maradj annál, hiába jó amúgy az "eat" is. A kérdésben nem volt az étkezések neve előtt határozatlan névelő, te se tegyél bele. (Ha én adtam volna fel, mindenikre egy-egy mondatot várnék, szóval nálam átmentél:)

2019. szept. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 chtt ***** válasza:
100%

Affenyő, pedig át is olvastam :'(

jav.:

Surpise! > Surprise!

S ha már úgyis megnyitottam ezt az ablakot, gondolom, csak elgépelés, hogy az Apple nagybetű. :)

2019. szept. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jaj az applet kicsivel írtam csak a telefon kijavitotta
2019. szept. 30. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!