Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Filozofiaban tudnatok segiteni...

Filozofiaban tudnatok segiteni kerlek?

Figyelt kérdés
hogy magyaraznatok Aristotelesnek a kovetkezo allamra vonatkozo gondolatat, ami azt vitatja, hogy az alapja a boldog eletnek egy kozossegben nem a vezeto emberek kormanyzasanak koszonheto, hanem a torvenyeknek?
2019. okt. 1. 20:47
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Arisztotelész alárendeli a vezetők szerepét a törvényeknek, szerinte nem a kormányzási mód, hanem a szokásjog a meghatározó a társadalomban. Az emberek nem attól boldogak, mert a vezetőik jól kormányoznak, hanem azért, mert tudják, hogy létezik egy vezetők fölött álló eszme, maga a törvénykezés, ami a társadalom érdekeit szolgálja. Arisztotelész már-már transzcendenciába helyezi a törvények fogalmát, amelyekben az emberek mindig bízhatnak, rájuk mindig támaszkodhatnak akkor is, ha a vezetők, akik a társadalom érdekeit kellene szolgálniuk, a nép ellen fordulnak. Arisztotelész ismerte az ókori Athén történetét, tudta azt, hogy a türannisz rendszerében élő emberek sem a vezetőktől, hanem az idealizált törvényektől vártak boldogulást. Ezzel a kijelentéssel magyarázható az is, hogy Arisztotelész örökérvényűnek tekintette a törvényeket, de államkritikai műveiben elítélt egyes kormányformákat( köztük a demokráciát is; szerinte az ún. politeia a leghatékonyabb, amelyben az emberek csak egy bizonyos cenzust átlépve( ami lehetett vagyoni, műveltségi) vehetnének részt a politikai életben).
2019. okt. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]

[link]


A kérdésre nem tudok válaszolni de rákerestem neten... hogy ha senki nem válaszolna vagy nem lenne elég érthető, akkor ez hátha segít valamit.


Én arra tippelek, hogy amúgy Arisztotelész arra gondolt, hogy a vezetők amikor kormányoznak, akkor elvileg nekik is be kell tartani a törvényeket és tulajdonképpen a törvények nélkül lehet vezető se lenne, a törvény befolyásolja a vezetést, a törvényt hajtják végre a vezetők. Szóval talán hiába lenne egy jónak tűnő vezető, aki alapvetően alkalmas a vezetésre (mondjuk koránál, származásánál fogva vagy egyszerűen jónak tűnik) ha a törvény nem megfelelő.


Nincs időm elolvasgatni a szövegeket, amit linkeltem de én amúgy erre tippelnék, amit leírtam...

Remélem valaki ad jó választ a kérdésre.

2019. okt. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
41%

21:16-os válaszát most vettem észre. Akkor tárgytalan az a pár link, amit beküldtem. Első válaszolóhoz egy kérdés: az én válaszom mennyire járt messze az igazságtól?

Remélem nem vezettem senkit tévútra.


(Második voltam)

2019. okt. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
59%
21:21-es! Az én válaszomat is a történelemtudásomból kapartam össze:)), de szerintem a te nézőpontod is teljesen megfelelő, hisz valójában tényleg erről szólt maga a kérdés is: a vezetők alárendelődnek a törvényeknek, kötelesek azokat betartani.
2019. okt. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!