Mekkorák az oldalai egy 18 cm kerületű háromszögnek, ha az oldalak aránya 2:3:4?

ezt ugy számolom ki hogy 2x+2/3x+2/4x=18 ???? igy kell?
2019. okt. 5. 15:58
 1/3 anonim ***** válasza:

2x+3x+4x = 18

9x = 18

x = 2


Egyik oldal: 2*2 = 4 cm

Másik oldal: 3*2 = 6 cm

Harmadik oldal: 4*2 = 8 cm


Ellenőrzés:


4+6+8 = 18. (Kijött)

2019. okt. 5. 16:10
 2/3 dq ***** válasza:

> ezt ugy számolom ki hogy 2x+2/3x+2/4x=18 ???? igy kell?


Nem. Úgy kell, hogy


2*x + 3/2*x + 4/2*x = 18.

2019. okt. 5. 16:41
 3/3 dq ***** válasza:
x + 3/2*x + 4/2*x = 18.
2019. okt. 5. 16:43