Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok nekem segíteni ebben...

Tudnátok nekem segíteni ebben a matematikai algebrai kifejezési feladatban?

Figyelt kérdés

Feladat:

Henger alakú üvegbe 0,75 liter folyadék van. Hány db üvegre van szükség, ha egy 50 cm-es élű kocka térfogatát akarjuk beleönteni az üvegbe?


Képletek:

Henger térfogata: r a másodikon szorozva 3,14 szorozva magasság

Kocka felszíne: 6 szorozva "a" a másodikon

Négyzet térfogata: "a" a másodikon

Négyzet kerülete: 4 szorozva a



2019. okt. 7. 16:58
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

A négyzetnek nincs térfogata. A kockának viszont a*a*a.

Innen már megy?

2019. okt. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, elírtam, területet akartam írni, igazad van. De még mindig nem értem a szöveget és nem tudom megoldani.
2019. okt. 7. 17:06
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

1 köbdeci ≈ 1 liter

Egy üveg 0.75 liter. A kockád térfogata 5*5*5 köbdeci. Hány üveg kell, hogy elférjen ennyi víz?


Aztán a válasz: maximum ennyire van szükség. Mert azt nem tudjuk mennyi fér bele, csak azt, hogy ennyi biztos elfér benne.

2019. okt. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Lehet, hogy fárasztó amit, mondok, de lehet hogy nem jó a megoldásom. Rossz házi feladatot nem szeretnék beadni.



Üveg űrtartalma: 0,75 l vagyis 0,75 köb dm

Kocka térfogata: öt a köbön vagyis 125 köb dm


125 köbdm megszorozva 0,75 köbdm= 93,75 köbdm

93,75 köbdm megszorozva 0,75 köbdm= 70,31. Kerekítve 71 üvegre van szükségünk??

2019. okt. 7. 17:41
 5/8 Angelo84 ***** válasza:
78%

Rosszul közelíted meg.

Vegyünk egy másik példát, hasonló számokkal.


Vannak dobozaid, amikbe egyenként 75 darab labda fér. Van 125 darab labdád. Hány dobozra van minimum szükséged, hogy a 125 labdát el tudd helyezni?

2019. okt. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát most már teljesen összezavarodtam :D

Akkor most rossz a feladatom???

De mindegy, majd a tanár úgyis megmondja! :)

Köszönöm a válaszokat!

2019. okt. 7. 19:25
 7/8 A kérdező kommentje:
mármint rossz a feladatmegoldásom?
2019. okt. 7. 19:27
 8/8 Angelo84 ***** válasza:

Igen rossz. Neked az kell, hogy azt kapd meg, hogy mennyi 0,75 literes üveg kell ahhoz, hogy 1,25 liter folyadékot elhelyezz.


Te azt csináltad, hogy összeszoroztad a 0,75 litert a 1,25 literrel. Ezt csináltad rosszul, már csak azért is, mert ha összeszorzod a 0,75 litert az 1,25 literrel, akkor annak a mértékegysége négyzetliter lesz, mivel a mértékegységeket is össze kell szorozni...itt már látszik, hogy biztos nem jó, amit csináltál. A feladat az, hogy a 0,75 liter hányszor van meg az 1,25 literben, vagyis a 1,25 litert elosztod a 0,75 literrel...hiszen ekkor kapod meg, hogy hány darab üveg kell hozzá (mértékegység nem is lesz). Láthatod, hogy 2 darab üvegben bőven elfér a 1,25 liter, mivel az egyik üveget tele töltöd, az ugye 0,75 liter lesz, és a maradék 0,5 litert pedig egy másik üvegbe töltöd.

2019. okt. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!