Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések

A kérdés

Ez miért és, hogyan műlödik?

Órán ülök és megoldottam a feladatot. De nem tudom, hogyan működik. Ez mire jó?

minimum [x] = x

minimum (x:xs) = min x (minimum xs)

Keress kérdéseket hasonló témákban: Haskell, programozás, ELTE, funkcprog

okt. 9. 09:37  Privát üzenet  

A válaszok
Az kizárt mert én nem tudom.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik.
# 1/4Időpont okt. 9. 09:40 Privát üzenet

Először is, ha egy elemű a lista, akkor egyértelműen az a legkisebb elem, önmaga. Ez az alap eset.

Ha pedig 1-nél több elemű a lista, akkor először összehasonlítjuk az xs lista első elemét (head, jelen esetben x) a minimum xs-el.

Az xs a lista x nélküli része.

Mindig leválasztunk egy elemet, és összehasonlítjuk rekurzívan.

Tiszta? Tiszta.

# 2/4Időpont okt. 9. 09:44 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Jól van, nem kell itt rögtön letámadni. Nem tudtam és kérdeztem. Első kommentelő köszi a tiéd a leghasznosabb :D

# 3/4Időpont okt. 9. 09:50 Privát üzenet
Hallod kussoljál már.

# 4/4Időpont okt. 9. 10:07 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Miért nem forgatja el a Samsung Galaxy S6 Edge plus telefonom a kijelzőt? (többi lent)
Van egy fiat punto 1.1 s 55 1996-os. Nem kap az ac pumpa áramot. Dirktben néztem a szivattyu mülödik. Az összes biztositékot átnéztem jok. Kontrol lámpával néztem a vezetékeket...
Hogyan / milyen alapon műlödik ez a "varázsgömb"?
Kikapcsoláskor a set-top boxom (KAON 1600) elkezd zöld-pirosan villogni kb. fél percig majd halványpiros állapotban stabilizálódik. Különben jól műlödik. Mi lehet az oka?
Iphone 4 nem műlödik?
Lumia 635 lefagyott, csak a net műlödik. Számítógéppel sem lehet kimenteni a fotókat, névjegyeket! Járt már így valaki?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Házifeladat kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!