Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kémiában hogy oldjuk meg ezt?

Kémiában hogy oldjuk meg ezt?

Figyelt kérdés
Hogyan készítene el 20ml 10%-os sósav(1g/ml) oldatot 37%-os sósav(1,16g/ml) oldatból?

2019. okt. 9. 20:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Vizet kell hozzá tenni, hogy 10%-os legyen az oldat, majd kimérni belőle 20 ml-et. Csak az nem mindegy, hogy mit öntesz mibe, mert ha vizet öntesz a sósavba, akkor az fel fog forrósodni, ergo a sósavat kell a vízbe önteni.
2019. okt. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ de sajnos egyáltalán nem értem. Hogy jött ez ki és miért víz? Levezetést megköszönném annak tekintetében hogy bukó anyag nálam a kémia, ha részletesen le tudná vezetni (valaki) azt megköszönném!
2019. okt. 9. 21:18
 3/5 anonim ***** válasza:

Levezetést nem tudok adni, mert vagy tizenx éve tanultam kémiát (más majd segít ebben), de a többire válaszolok:


* Azért vizet kell hozzá tenni, mert azzal lehet hígítani. Tulajdonképpen a sósav az nem más, mint hidrogén-klorid (ami egyébként egy gáz) vízzel hígítva.


* Azért a sósavat kell a (folyamatosan kavart) vízbe önteni, mert a vízben való oldódása közben hő képződik és mivel kisebb a sűrűsége, mint a vízé, ezért a felszínén akarna maradni. Márpedig ha a felszínén marad, akkor a víz nem tudja hűteni és fröcsögni, pattogni fog, a bőröd meg tele lesz kimart lyukakkal...

2019. okt. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ez relatív, mert biztos sok más folyadékkal is higítható. Nem? Nem tudom csak kérdezem mint laikus mert sose értem hogy miért pont ez és miért pont az?


És valahogy Ön is kiszámolta az egyenletet, azt sem tudná leírni hogy hogyan? :O

2019. okt. 9. 21:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Gondolom azért vízzel hígítják, mert azzal nem lép reakcióba.
2019. okt. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!