Hogy is van ezzel a gyökkel?


Üdv!

Ez így helyes?

[link]


Miért kell így levezetni? Ennyi erővel simán írhatnám egyből köbgyök nélkül is. Valami sántít nekem.


Köszönöm


2019. okt. 10. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:
A 2.-ból hogy jött a 3.? Mert az az egyenlőség nem igaz.
2019. okt. 10. 14:08
 2/7 A kérdező kommentje:

Pffii.. Akkor hogy van? Valaki levezetné nekem normálisan papíron, mert azt jobban át lehet látni, mint itt legépelve?


Megköszönném nagyon! :)

2019. okt. 10. 14:26
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
3. gyök 7^53-ból kihoztad azt, hogy egyenlő 7^53-val és felmerül benned, hogy ez helyes? .. :D
2019. okt. 10. 14:29
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem helyes, pont ezért kérdezem :D :D Hiba van a mátrixban
2019. okt. 10. 14:47
 5/7 anonim ***** válasza:
A második = jel utáni nem igaz.
2019. okt. 10. 14:54
 6/7 anonim ***** válasza:
64%

De mit akarsz a 3. gyök 7^53-on levezetni?

Az tökéletes úgy ahogy van, maximum átírhatod hatványalakba: 7^(53/3)

2019. okt. 10. 14:54
 7/7 anonim ***** válasza:
köbgyök(7^53)=köbgyök(7^51 * 7^2)=köbgyök(7^51)*köbgyök(7^2)=7^17 * köbgyök(7^2)
2019. okt. 10. 19:29