Hányszorosa a 3/4 a 4/5-nek?

2019. okt. 10. 20:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
3/4 : 4/5 = 3/4 * 5/4 = 15/16 = 0,9375.
2019. okt. 10. 20:07
 2/2 anonim ***** válasza:

Hányszorosa a 4 a 2-nek? A válaszhoz elosztod a 4-et 2-vel.

Ebben a feladatban hasonlót kérdeztek, így hasonlóan számolsz:

3/4 : 4/5 = 3/4 * 5/4 = 15/16.

2019. okt. 11. 21:04