Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Két kétismeretlenes másodfokú...

Két kétismeretlenes másodfokú egyenlet egyenletrendszerét hogyan tudnám megoldani? Gondolok itt pl két kör metszéspontjának keresésekor kapott egyenletrendszerre.

Figyelt kérdés
Vagy lenne más könnyebb megoldása a metszéspont(ok) megtalálására?

2019. okt. 12. 22:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindenhogy favágás, de nem nehéz.

1) Bontsd fel a négyzeteket a kör egyenleteiben. Az első egyenletből vond ki a másodikat. Ezzel az x^2 kiesik. Fejezd ki x-et (ekkor még függ y-tól). Helyettesítsd vissza az y-tól függö x-et az első kör egyenletbe. Ekkor már csak y-ok maradnak, ráadásul y-ra másodfokú. Jöhet a megoldó képlet. Majd az y12 értékeket újra helyettesítsd vissza, azzal meglesz az x.


2) össze lehet hozni cos tételből, deltoid terület definiciojábol és egy egyenes és kör metszéspontjábol. De ez a módszer szerintem az elözönél is hosszabb.

2019. okt. 13. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hogy én ezt mennyire utáltam, és mennyire nem értettem, és mennyire nem láttam semmi de semmi értelmét...

(Aztán mégis ötösre érettségiztem matekból, úgyhogy ha csak ezt nem érted, az még nem a világ vége! ;-) )

2019. okt. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%

ma 07:24


Nem mindenkinek annyi az ambicioja matekból, hogy le tudjon érettségizni belöle.

Egyáltalán nem ismerjük a kérdezöt. A "minek akarod megérteni, enélkül is megvagy az életben" nem egy jó hozzáállás.


Akármi is motiválja (lehet csak egy jobb jegy), valami miatt feltette a kérdést.


Ne értsetek félre, nem kell, hogy mindenkit minden érdekeljen, az sem, hogy mindenki mindenben jó legyen.

2019. okt. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Így van, jól mondja az első válaszoló!
2019. okt. 13. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!