Vektorok belso, kulso szorzata?


Van ket vektor "A" es "B" es kozbezart szoguk legyen "c" amit nem ismerunk.

Ha |A * B| = |A| * |B| * cos c1 --> kifejezzuk c1

es |A X B| = |A| * |B| * sin c2 --> kifejezzuk c2


Akkor c1 =/= c2, pedig elvileg az kellene, hogy c = c1 = c2. Hol es mit rontok el a gondolatmenetben?



2019. okt. 13. 20:23
 1/8 anonymousreview60 ***** válasza:

A skalárszorzat: |A * B| = |A| * |B| * cos c

A vektoriális szorzat: |A X B| = |A| * |B| * sin c

[link] -> Ergo: Tanulj meg a Googleal keresni!

2019. okt. 13. 20:57
 2/8 A kérdező kommentje:
Kar, hogy nem sikerult megertened, vagy vegigolvasnod a kerdest!
2019. okt. 13. 21:09
 3/8 anonim ***** válasza:
65%

Mi jött ki eredménynek?

Vagy elirtál valamit, vagy az arcussal rosszul számolsz.

2019. okt. 13. 21:16
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Mivelhogy nem írtad le, hogy hogyan számoltál, mentalisták pedig nem vagyunk, így hát találd ki, hogy mi lehet a probléma...
2019. okt. 13. 21:18
 5/8 A kérdező kommentje:

Oke, jogos. A(1, -2, 3), B(-4, 5, -6) mekkora a kozrezart szog? (a1b1+a2b2+a3c3)/(sqr(a1^2+a2^2+a3^2)*(sqr(b1^2+b2^2+b3^2)) = cos c.

A cos c Radianban ertendo, ugye?

A direkt szorzat eredmenyeben i,j,k egysegvektorok 1-gyel helyettesithetoek? Ha igen, az mar skalar, ugyanugy osztom A es B vektorok hosszainak szorzataval, az elvileg sin c. A ket szog nem egyezik. i,j,k-t nem lehet csak ugy behelyettesiteni? Bocs, ha nagy butasag az egesz!

2019. okt. 13. 22:05
 6/8 anonim ***** válasza:

A skalárszorzatot miért teszed abszolút értékbe? Az egy előjeles mennyiség.


Az arcus függvények argumentumában definíció szerint radián van. Ugyanis az a természetes mértékegysége a szögnek, nem pedig a sumér eredetű fok.


Nem a "cos c" értendő radiánban, hanem a c. A "cos c" egy szám, radiánban pedig a szögeket szokás mérni.


Igen, értelemszerűen ugyanazt a szöget kellene kapnod mindkét esetben:


c1 = acos(A*B / |A||B|)


c2 = asin(|AxB|/|A||B|)


Végül: vektorok direkt szorzata nem a vektoriális szorzat, hanem a diadikus, avagy tenzor (megint más néven külső) szorzat, és két vektorból egy tenzort csinál. És nem teljesen más, mint a vektoriális szorzat, ami két vektorhoz egy újabb vektort rendel.

2019. okt. 14. 09:29
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocsi: az arcus függvények eredménye a radián, és a trigonometrikus függvények argumentumában van radián.
2019. okt. 14. 09:30
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen, nagyon jol tolod a matekot! Megtalaltam a hibat. Az skalar szorzatbol kijott egy c szog, a direkt szorzatbol pedig 180-c. A ketto ugyanaz, hiszen minden sin/cos ertekhez ket szog tartozik. A szamolasok soran, a sok kerekites miatt nagyon szetszaladtak a vegosszegek. Koszonom az epito kritikakat, tudom, hogy van meg hova fejlodnom.
2019. okt. 14. 15:54