Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek házi? Írjon fel egy...

Matek házi? Írjon fel egy olyan másodfokú egyenletet, amelynek két megoldása megegyezik az egyenletrendszer (x;y) megoldásában szereplő két értékkel.

Figyelt kérdés

Egyenleteket megoldottam és ezek jöttek ki: M1:(-2;5) M2:(19/7;-31/7) Ezután felírtam ezt: ax^2+bx+c=a* (x-x1) * (x-x2) Behelyettésítettem a 2. részébe [a* (x-x1) * (x-x2) ] de felbontás után ugyanaz az a másodfokú egyenlet jött ki ami nem jó mert nem ugyanaz kell hanem egy másik ugyanazzal az eredménnyel, nem? De akkor, hogyan kell?


A válaszokat előre is köszön!



2019. okt. 16. 14:23
 1/4 A kérdező kommentje:

A 2 egyenlet:


2x+y=1

x^2-xy+y^2=39

2019. okt. 16. 14:25
 2/4 anonim ***** válasza:

A két egyenlet:

a(x+2)(x-5)=0

a(x-19/7)(x+31/7)=0

a helyére bármilyen nemnulla valós számot beírhatsz.

2019. okt. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De ha az egyenlet úgy szól hogy a*(x-x1)*(x-x2) akkor nem csak x-et lehet behelyettesíteni a helyekre?
2019. okt. 16. 17:44
 4/4 A kérdező kommentje:
És honnan tudom, hogy az 'a' az mennyi lesz?
2019. okt. 16. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!