Egy kétjegyű szám első számjegye 3-mal kisebb a 2.számjegynél.Ha a jegyeket felcseréljük,akkor az eredeti szám kétszeresénél 2-vel nagyobb számot kapunk.Melyik a felcseréléssel kapott szám?


Azt tudom,hogy egy táblázatot kell csinálni és utána felírni egyenlettel,de sehogy se jön ki jó szám valahol mindig elrontom.

Előre is köszönöm a segítséget!



2019. okt. 16. 21:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Leirnád meddig jutottál?
2019. okt. 16. 21:53
 2/4 A kérdező kommentje:
Megcsináltam az egyenletet és behelyettesítettem az eredeti meg a felcserélt számnál de nem lett jó,az is lehet,hogy már a táblázat se jó mert nem igazán értem,eddig csak egy példát csináltunk rá :(
2019. okt. 16. 21:58
 3/4 anonim ***** válasza:
59%

Ha az első számjegy x, akkor a második x+3, így:

Eredeti szám: 10x+x+3 = 11x+3

Új szám: 10*(x+3)+x = 11x+30


Az eredeti szám kétszeresénél 2-vel nagyobb szám a 2*(11x+3)+2=22x+8, ennek kell az új számmal megegyeznie, tehát:


11x+30=22x+8.

2019. okt. 16. 22:01
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!! Nem tudod milyen sokat segítettél:))
2019. okt. 16. 22:12