Apa és Peti együtt 51 évesek.Anya és Peti együtt 49 évesek. Apa ás anya együtt 74 évesek. Melyikük hány éves?

2019. okt. 17. 14:52
 1/3 anonim ***** válasza:

1. a + p = 51 => p = 51 - a

2. n + p = 49

3. a + n = 74 => n = 74 - a


2: 74 - a + 51 - a = 49 => 2a = 76 => a = 38

1: 38 + p = 51 => p = 13

3: 38 + n = 74 => n = 36

2019. okt. 17. 15:03
 2/3 anonim ***** válasza:

Sokkal egyszerűbben is megoldható; ha összeadod a számokat, majd az eredményt osztod 2-vel, akkor 87-et kapsz. Ebben Petinek és a szüleinek az életkora pontosan egyszer szerepel, tehát összesen 87 évesek. Ha szülei összesen 74 évesek, akkor mennyi idős Peti?

A többinek már innen mennie kell.

2019. okt. 17. 15:28
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. okt. 21. 16:37