Melyik folytonos f fv-re igaz, hogy f (f (x) ) =2^x?

Figyelt kérdés

Jó lenne tudni a függvényt, de ha nem lehet megadni, az is elég lenne, ha bármely a eleme R helyen valamilyen numerikus módszerrel ki lehetne számolni f(a) értékét.

Maple és Matlab is használható.

Köszönök minden segítséget vagy ötletet előre is.



2019. okt. 18. 00:24
 1/6 A kérdező kommentje:

Eddig arra jutottam, hogy minden X>0 esetén x<f(x)<2^x.

És f(x)>0 esetén log(f(x))=f(log(x))

Meg sokmindenen agyaltam még, de eredményre nem jutottam. Tényleg bármi ötlet jöhet.

2019. okt. 18. 00:29
 2/6 A kérdező kommentje:

És ebben nem vagyok biztos, de szerintem

lim_x->Infinity f(x)=f^(-1)(0)

2019. okt. 18. 00:41
 3/6 A kérdező kommentje:
Elírtam x->-infinity
2019. okt. 18. 00:42
 4/6 A kérdező kommentje:
Senkinek semmi ötlete nincs? :/
2019. okt. 18. 11:18
 5/6 anonim ***** válasza:
Taylor soros módszerrel is próbálkoztál? Én úgy 6-8 évvel ezelőtt valamelyik angol nyelvű portálon találkoztam hasonlóval, de ott 2^x helyett exp(x) állt. Írd be a Google keresőjébe a megoldani kívánt függvényegyenletet, de adjál hozzá kezdeti értékeket is. Sz. Gy.
2019. okt. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Most nézem ez a kérdés nem a természettudomány, hanem a házifeladat kérdések alatt jelent meg. Vajon melyik egyetemen adnak ilyen kérdéseket fel? Vagy csak érdekesnek találtad a kérdést és e miatt? Sz. Gy.
2019. okt. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!