Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Megoldaná nekem valaki ezt a...

Megoldaná nekem valaki ezt a fizika feladatot?

Figyelt kérdés
(a) Mekkora er®vel vonzza egymást a Föld és a Mars, amikor legközelebb vannak egymáshoz? (A Föld tömege 6·1024 kg, a Mars tömege 6,4·1023 kg, a Föld pályasugara 150 millió km, a Mars pályasugara pedig 228 millió km) (b) Mennyi lenne a Mars keringési ideje, ha ebben a távolságban keringene a Föld körül?

2019. okt. 19. 19:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A képletek ismertek, megtalálhatod őket a függvénytáblázatban. Gondolkodásra nincs szükség. Egyszerű behelyettesítés. Miben akadtál el?
2019. okt. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Az üzenet szövege: levezetnéd nekem légyszíves?"


Miben akadtál el?


bármely két test, anyagi részecske kölcsönösen vonzóerőt fejt ki egymásra, amely erő nagysága pontszerű testek esetében egyenesen arányos a két test tömegével, és fordítottan arányos a köztük levő távolság négyzetével.


Képlettel:


F=gamma*m1*m2/L^2.


gamma=6,67*10^(-11) m^3/kg*s^2


m1,m2=tömegek

L=távolság


Megjegyzés:


Az általános tömegvonzás törvényének megfogalmazásában pontszerű testek szerepelnek, azonban a törvény valóságos testekre is kiterjeszthető. Például homogén tömegeloszlású vagy héjas szerkezetű gömbszimmetrikus testekre azzal a megszorítással érvényes, hogy a test a tömegvonzásban úgy viselkedik, mintha a teljes tömeg a középpontban lenne koncentrálva. A szabadon eső testre alkalmazva a kölcsönhatásban részt vevő Földet úgy kell számolni, mintha a földgolyó középpontjában lenne egyesítve a Föld teljes tömege.

2019. okt. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!