Kérlek levezetéssel írjátok le! Köszönöm!2019. okt. 23. 20:00
1/2 anonim válasza:
Tegyük fel, hogy ahová szállította a cementet x km-re van a gyártól.
Először ment 50km/h-val x km-t.
Ezt az utat x/50 óra alatt tette meg.
Majd vissza hasonlóan x/80 óra alatt. (Mert már üresen ment).
Azaz x/50 + x/80 = 2.
Azaz 8x/400 + 5x/400 = 800/400
Ebből 8x+5x=13x=800. ---> x = 800/13 km (Ez kb 61,54km).
Ellenőrzés: 61,54km-et 50km/h-val : 1,23 óra.
61,54km-et 80km/h-val: 0,77 óra.
2/2 anonim válasza:
Gondolom te tetted fel a másik klérdést is.
Akkor csak ellenőrzésként egy alternatív megoldás.
v átlag a két sebesség harmonikus közepe
v = 1/[(1/50+1/80)/2] = 2/[8/400+5/400]=2/[13/400]=800/13
2s = v*t (oda vissza ment az 2s távolság)
s = v*t/2
s = 800/13*2/2 = 800/13 = 61,54 km
Inkább ne így számolj, hanem ahogy az első leírta!!!