Egy téglalap oldalai pozitív egész számok.Területének és kerületének mérőszáma egyenlő. Mekkorák lehetnek az oldalai?2019. okt. 23. 20:36
2/3 anonim válasza:
2a+2b=ab
a(2-b)+2b=0
(a-2)(2-b)+4=0
(a-2)(b-2)=2
a=2/(b-2)+2
b eleme R+
3/3 anonim válasza:
Utolsót elírtam, a 4 nyilván nem válik 2-vé..