Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Okos és ügyes angolos, vagy...

Okos és ügyes angolos, vagy angol tanár le tudja fordítani az angol házi beadandóm címét?

Figyelt kérdés

Angol órára kell készíteni egy házi beadandót, az én témám Budapest, ezen belül is a fejlődéséről írok. Kétféle verzió van most a fejemben, nem tudom, melyik lenne a legjobb és az "as" elé mikor kell vessző. Esetleg akinek van ötlete, egy harmadikra verzióra, azt is elfogadom. :)


"Budapest, mint főváros fejlődésének bemutatása."


1.: "Producting the development of Budapest, as a capital city."


2.: "Presentation of the development of Budapest as a capital city."



2019. okt. 28. 12:48
 1/2 anonim ***** válasza:

A két lehetőség közül mindenképp a második, a helyes szó itt a Presentation. Az as elé nem kell vessző.


Én egyébként ezeket a címeket adnám inkább:

Presenting Budapest, a developing capital

Presenting a developing capital, Budapest

2019. okt. 29. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló megoldásai nyilvánvalóan nem helyesek. Ha egy ilyen esetben a producting felmerül, mint lehetséges jó megoldás, akkor ott valami nem nagyon stimmel.


A felettem író címeinek jelentése Budapest, egy fejlődő főváros bemutatása, ami szerintem a jelenre utal, Budapest a jelenben fejlődik, és a mai Budapestről lesz szó.


A kérdező által írt cím pedig Budapest múltjára utal, így a kérdésen leírt második megoldás szerintem helyesebb (az eddigi egyetlen helyes) és kifejezőbb cím, ami valóban utal a szöveg tartalmára. As elé nem kell vessző ebben az esetben.


Ha szeretnél esetleg harmadik változatot, akkor a bemutatást el lehet hagyni a címből, mert nyilvánvaló, hogy a szövegben ez fog kiderülni, tehát Development of Budapest as a capital city.

2019. okt. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!