Egy tesztlapon nyolc kérés szerepel, minden kérdésre három válasz közül (A,B és C) kell kiválasztani a megfelelőt.


A, Legalább hány db tesztlapot kell különböző módon kitöltenünk, ha azt akarjuk, hogy még egy lapot tetszőlegesen kitöltve legyen a kitöltött lapok között két egyforma?


B,Mekkora annak a valószínűsége, hogy egy véletlenszerűen kitöltött tesztlapon éppen az 1., a 2., az 5. és a 8. kérdést válaszoltuk meg helyesen?


C, Mekkora annak a valószínűsége, hogy egy véletlenszerűen kitöltött tesztlapon pontosan 5 találatunk lesz?


2019. okt. 29. 20:20
 1/1 anonim válasza:

A= Legalább (3 a nyolcadikon=6561)+1=6562 lapot kell kitöltenünk ahhoz, hogy biztosan legyen a kitöltött lapok között két egyforma.


B= 16/6561 a valószínűsége. (Itt nem biztos hogy figyelembe van véve a sorrend szóval jaa ez csak olyan tipp)


C= (1/3)az ötödiken * (2/3)a harmadikon= 8/6561

2019. okt. 30. 00:01