Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kémia házi (7. -es anyag)...

Kémia házi (7. -es anyag) Több (lent gyorsan ha lehet)?

Figyelt kérdés

Valaki segítsen nagyon FONTOS A magnézium és a hipermangán hevítésekorlejátszódó változások.

a) Fizikai vagy kémiai változás játszódik le a két anyag levegőn történő hevítése során? Indokold a válaszodat!

b) írd fel a magnéziummal történt változás szóegyenletét!

c) hasonlítsd össze a reakcióba lévő anyagokat és terméket!

Magnézium, oxigén, magnézium-oxid ---- színe, halmazállapota, anyagcsoportjának neve



Mindig meg szoktam tanulni a kémia leckéket de ezt nem értem, helyettesítő tanár volt bent és eléggé rosszul magyaráz és azt mondta ha jövő órára nincs kész valakinek a házi (ő lesz velünk kövi órán is) az 1-est kap... szóval aki esetleg segítene annak nagyon megköszönném :)



2019. nov. 2. 16:16
 1/4 anonim ***** válasza:

a, Kémiai változás, mivel új anyag keletkezik és a reakció nem visszafordítható.

b, 2 Mg + O2 → 2 MgO , KMnO4 + O2 → KMnO6

c, MgO = fehér, szilárd halmazállapotú ( por ) , szervetlen vegyület szilárd csoportjába tartozik.

Mg : Ezüstfehér szinű, szilárd halmazállapotú, alkáliföldfém.

O2 : Színtelen, gáz halmazállapotú, oxigéncsoportba tartozik.

2019. nov. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2019. nov. 3. 10:05
 3/4 anonim ***** válasza:
Aztán majd írj, hogy sikerült! :D
2019. nov. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Végül jó lett a házim szóval nem kaptam egyest.Mégegyszer nagyon szépen köszönöm
2019. nov. 9. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!