Milyen betgséget okoz?

Figyelt kérdés
Kiselőadást kell csinálnom a Lophomonas blattanum baktériumról de csak angol oldalakat találok. Valaki tudna nekem segíteni hogy melyik etegséget okozza ez a baktérium?

2019. nov. 10. 11:24
 1/4 chtt ***** válasza:

Szia, blattanumot nem találtam, csak blattarumot (ha hinni lehet az állattanos jegyzeteknek, az a csótányostoros, de mást nem is találtam róla:(

Remélhetőleg jár erre biológus, mert én nem igazán értek hozzá. [link] - itt azt írják, hogy emberben igen ritka, a fertőzések többsége Kínában fordult elő, s hogy ez a fertőzés nehezen különböztethető meg más, hasonló tünetekkel járó tüdőfertőzésektől. A termeszek és csótányok bélrendszerében élősködik. Különféle szervekben és szövetekben okozhat fertőzést, beleértve az arcüreget és más üregeket (?), a tüdőt, a szaporító rendszert és a légutat is. Ezt a fertőzést a tünetek és a laboratóriumi vizsgálatok alapján nehéz megkülönböztetni a hasonló tünetekkel (például tüdőgyulladás, hörghurut vagy gyulladás) járó többi gyakori fertőzéstől.

Kifejezetten betegségeket nem ír. Ha legörgetsz, a kettes táblázatban akad egy-két példa (bepötyögöd a szótárba a nevét, ha nem ismered fel elsőre a latinos hangzásról).

A végén még két dologra felhívja a figyelmet, ami talán érdekes lehet. 1. az antibiotikumok hatástalansága (136 betegből egynél sem hatott, volt egy beteg, aki három hónapig szedte hiába). 2. Az alapbetegség (underlying disease) szignifikáns volt.

Remélem, tudtam valamit segíteni. (Elképzelésem sincs, hogy lehet ebből előadást csinálni, hiszen kb. semmi sincs róla a hálón... vagy ha van, nekem nem dobta ki:(

2019. nov. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem baktérium, hanem protozoon (egysejtű), ezért nem csoda, hogy a baktériumokra kitalált antibiotikumok nem hatnak rá. Bronchopneumoniát okoz, vagyis hörgő- és tüdőgyulladást. Mint általában a paraziták, ez is okoz eozinofiliát ( a vérkép megváltozását). Metronidazollal két hét alatt gyógyítható.
2019. nov. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 chtt ***** válasza:
100%
Ja, ja, ezt a protoizét megnéztem szótárban, mert nem ismertem, akartam is írni, csak valahogy lemaradt. (Azt viszont nem tudtam, hogy rájuk nem hatnak az antibiotikumok:) Tök jó, hogy járt erre egy hozzáértő is. Én is köszönöm, kedves kettes! :*
2019. nov. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Sokat segítettetek❤️
2019. nov. 11. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!