Egy 15000 kg tömegű helikopter egy 4500 kg tömegű teherautót emel 1,4 m/s2-es felfelé irányuló gyorsulással. (a) Mekkora erőt fejt ki a levegő a helikopter propellerére? (b) Mekkora erő feszíti a helikoptert és a teherkocsit összekötő kábelt?

2019. nov. 11. 10:53
 1/1 anonim ***** válasza:

a)

Fe = m(összes)*a


Két erő hat a rendszerre. Az emelő erő F, ezt keressük. És m*g nehézségi erő.


Fe = F-m(összes)*g

F = m(összes)*(a+g)

F = (15000kg+4500kg)*(1,4 m/s^2+10 m/s^2)


b)


Fe = m*a

Két erő hat a teherautóra, a kötél és a nehézségi.

Fe = K-m*g


K -m*g = m*a

K = m*(a+g)

K = 4500kg * (1,4m/s^2+10m/s^2)

2019. nov. 11. 12:48