Mekkora teljesítményt szolgáltat 48 km/h szélsebesség mellett az a 11,6 m átmérőjű szélkerék, melynek propeller hatásfoka 56%. A levegő sűrűsége közelítőleg 1,19 kg/m3. Mekkora erő hat a szélkerékre? (kW, ill. kN)2019. nov. 11. 21:58
1/3 anonymousreview60 válasza:
Teljesítmény:
P = éta*E_kinszél/t = éta*(1/2)*m*v^2/t
m/t = rho*V/t = rho*(D/2)^2*pi*l/t
l/t = v
Erő:
Amiatt van, hogy a szél munkát végez, emiatt lassul, miközben mechanikus teljesítmény csatolódik ki.
F*l = P*t
l/t = v
2/3 A kérdező kommentje:
Az rho-val mit jelöltél? És az l az mennyi?
2019. nov. 12. 16:17
3/3 A kérdező kommentje:
Ja, az a ró :)
2019. nov. 12. 16:20