Mit jelent az, hogy levezetés hegyesszögre?


Pl. sin1260°-ot le kell vezetni így, de nem értem, ez mit jelent.

Előre is köszönöm szépen a segítséget!


2019. nov. 12. 16:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Gondolom azt, keresni kell azt az x hegyesszoget hogy sin1260=sinx.

A sin ugye periodikus 360fokkal, tehat

Sin1260=sin(1260-3*360)=sin180=sin(0).

2019. nov. 12. 16:59
 2/2 anonim ***** válasza:
Mondjuk a 0 nem minősül hegyesszögnek.
2019. nov. 12. 17:01