Nagyon közeleg a TZ időpontja és egy csomó mindent nem értek


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..


Itt már feltettem néhány kérdést, de sajnos nek érkezett válasz. Azóta még több feladat összegyűlt. Sajnos sosem voltam jó fizikából :(


1. Egy gépkocsi 90 km/h sebességgel haladva 8 liter benzint fogyaszt 100 km-en. A motor átlagteljesítménye 14 kW. A benzin égéshője 4500 kj


2019. nov. 13. 18:05
 1/6 A kérdező kommentje:

1. Egy gépkocsi 90 km/h sebességgel haladva 8 liter benzint fogyaszt 100 km-én. A motor átlagteljesítménye 14kW. A benzin égéshője 45000kj/kg.

Mennyi energia szabadul fel 100 km-en a benzin elégetése következtében? Mennyi a motor hatásfoka?


2. Egy túrós palacsinta energiatartalma 400 kJ. Milyen magasra sétálhatna fel egy 35 kg tömegű gyerek 3 db túrós palacsinta elfogyasztásával nyert energia felhasználásával, ha az emberi szervezetben a tápanyag elégetésének a hatásfoka 35%?


3. A folyón fölfelé haladó motorcsónak (a parton lemért) 150 m utat 75 s alatt, visszafelé (a folyó folyási irányával megeggyező irányban) ugyanezt az utat 25 s alatt teszi meg.

Mekkora a folyó sebessége?


4. A vízszintes pályán egyenletesen változó mozgással haladó 100 tonna tömegű vasúti kocsi kereke és a sín között fellépő súrlódási eggyüttható 0,01. A szerelvény 1 km út megtétele után éri el a 72km/h nagyságú sebességet. Mekkora sebesség szükséges a vontatáshoz, amik

2019. nov. 13. 18:16
 2/6 A kérdező kommentje:

4. A vízszintes pályán egyenletesen változó mozgással haladó 100 tonna tömegű vasúti kocsi kereke és a sín között fellépő súrlódási eggyüttható 0,01. A szerelvény 1 km út megtétele után éri el a 72km/h nagyságú sebességet. Mekkora sebesség szükséges a vontatáshoz, amikor a kocsi 72 km/h sebességgel halad, egyenletesen? Mekkora munka árán vontathatják 15 percig a vasúti kocsit, ha a sebessége nem változik.


5. Egy deszkalap 0,6 l/s frekvenciájú rezgéseket végez vízszintes síkban. A ráhelyezett 3kg tömegű testet fonállal rögzítették a deszkába vert szegekhez. Mekkora amplitúdó esetén szakad el a fonál, ha 6N erőt már nem bír ki?


6. Az alfa=30 fok hajlásszögű, törésmentes lejtő vízszintes síkban folytatódik, azonos súrlódási tényezővel. A lejtő tetejéről elengedett test 2-szer annyi út után áll meg, mint a lejtő hossza. Mennyi a súrlódási tényező.


7. 1dl vízhez alkoholt öntöttünk és a keverék sűrűsége 0,92 g/cm3 lesz. Mennyi alkoholt öntöttünk a vízhez, ha 10%-os térfogatcsökkenést észlelünk?

2019. nov. 13. 18:29
 3/6 anonim ***** válasza:

2. feladat:


V = s / t


V1 = 150 m / 75 s = 2 m/s

V2 = 150 m / 25 s = 6 m/s


V1 = Vcsónak - Vfolyó

V2 = Vcsónak + Vfolyó


Az első egyenletből: Vcsónak = V1 + Vfolyó

Behelyettesítve a másodikba:

V2 = V1 + Vfolyó + Vfolyó = V1 + 2*Vfolyó

6 m/s = 2 m/s + 2 * Vfolyó

4 m/s = 2 * Vfolyó

Vfolyó = 2 m/s

2019. nov. 13. 20:41
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt nem várhatod el, hogy ennyi példát megoldjunk, mégha azok oly egyszerűek is. Ez az oldal nem erre van. Egy-egy példában szívesen segítek én is, de csak akkor ha megmondodo miben és hol akadtál el. Mi okozza a nehézséget?

A komplett megoldásokra való várás viszont inkább kérés az olvasók felé, mint kérdés!

2019. nov. 13. 20:56
 5/6 anonymousreview60 ***** válasza:

Ezek olyan egyszerű feladatok, hogy:

1. Nem hiszem el ,hogy nem érted, csak nem nézted meg a könyvben a példákat, és lusta vagy megcsinálni a házit. Ugyanis, nem elakadással jöttél, hanem nesze bammeg, oldjátok meg helyettem.

2. Nem hiszem el, hogy ez egy témazáró, mert van benne kinematika, dinamika, egyéb. Túl vegyes.

3. Ha mégsem a lustaságodról van szó, akkor viszont olyan mértékben nem érted a fizikát, hogy a témazáró nem azon fog múlni, hogy itt megoldottak neked pár feladatot. Korrepetitorra van szükséged.

2019. nov. 16. 09:40
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok lusta, tényleg ennyire hülye vagyok. Azért vegyes, mert a tavalyi anyagból írjuk ismétlésképpen. De a korrepetálós ötleted miatt ment a zöld kéz :) Komolyan megfogom fontolni.
2019. nov. 16. 19:16