Azt szeretném megtudni, miként változik meg az átváltás, ha a mértékegység szorzat, vqgy osztó alakban van.
Pl.:
1Nm --> 0,001kNm?
Ez még talán helyes, de a következőben teljesen elvesztem.
1 N/m2 -->?kN/m2 és ?N/dm2?
Köszönöm a segítséget!
2019. nov. 16. 21:00
1/3 anonim válasza:
Hasonlóan az elsőhöz. Csak a Nm-el foglalkozz.
2/3 anonim válasza:
1m^2=100dm^2
1N/m^2=1N/(100dm^2)=0,01N/dm^2
Ellenőrizni is tudod magadat: 1N nyilván kisebb nyomást fog kifejteni egy kisebb felületen.
3/3 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen! Minél többet gyakorlom majd.
2019. nov. 17. 09:18