Németre valaki fordítana?

Figyelt kérdés

az a helyzet, hogy kaptunk egy házifeladatot, viszont nagyon nem jól tanít a tanár és sajnos eléggé nehezen tudok mondatot összerakni.

a lényeg, hogy csak pár mondatban kéne megfogalmazni, hogy miért jó iskolai egyenruhát viselni.

ha valaki van olyan kedves, hogy ezt megteszi nekem, akkor, ha kérhetném csak ilyen alapul írjon, ne használjon túl bonyolult mondatokat.

tényleg sajnálom, hogy mástól várom el, hogy megcsinálja a saját házifeladatom, de én már egy órája görcsölök felette és sehova nem jutottam még :/



2019. nov. 20. 21:01
 1/3 anonim ***** válasza:
38%
A remény hal meg utoljára.
2019. nov. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Schuluniformen helfen den Schülern, sich gleich zu fühlen. Niemand trägt teure Kleidung und Accessoires (kiegészítő lenne németül, de nem tudom, ti hogy tanultátok). Jungen können schwarzen Hosen und hellen Hemden tragen, und Mädchen können Röcke, Blusen und Oberschenkel tragen.

Es ist einfach, diese Kleidung zu kaufen und zu reinigen. Jüngere Geschwister können auch die alte Kleider ihrer älteren Geschwister tragen.


Az iskoli egyenruha segít a diákoknak egyenlőnek érezni magukat. Senki nem visel drága ruhákat és kiegészítőket. A fiúk viselhetnek fekete nadrágot világos színű inggel, a lányok pedig szoknyát, blúzt és harisnyát. Könnyű ilyen ruhákat venni és tisztítani is. A fiatalabb testvérek hordhatják az idősebb testvéreik ruháit.


Sajnos én már nyelvvizsgáztam németből, úgyhogy elég nehezen jönnek össze az ilyen nagyon egyszerű, alap mondatok, szóval bocsi, ha túl komplikált. Illetve a ragozások sem biztos, hogy stimmelnek pár helyen.

2019. nov. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon arnyos vagy, köszönöm szépen!!
2019. nov. 20. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!