Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az alábbi feladatban, magyaráz...

Az alábbi feladatban, magyarázattal valaki segítene?

Figyelt kérdés
Írd fel az A(-2;2) B(4;4) C(10;-4) háromszög köré írt körének egyenletét?
2019. nov. 23. 14:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Ha szerkeszteni kellene, hogyan szerkesztenéd meg?
2019. nov. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Erre van képlet, lapozgasd egy kicsit a fv.táblát.
2019. nov. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Mondja az, aki annak a híve, hogy senki ne használjon függvénytáblát...
2019. nov. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

#3 Neked meg mi a problémád? Kötekedni jöttél ide? Nem találod a képletet?

Ha nem találod, magad is egyszerűen levezethetnéd. Ha már koordinátageometriában van adva a feladat, akkor azt lehet látni, hogy 3pont adott, és keresünk egy kört. Márpedig az köztudott, hogy 3pont egyértelműen meghatároz egy kört.

A kör egyenletében 3 ismeretlened lesz: középpont x és y koordinátái, valamint a sugár. 3 ismeretlen, a 3 pontra felírva 3 egyenlet. Az egyenletrendszer egyértelműen megoldható.

Kérdés?

2019. nov. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

"Márpedig az köztudott, hogy 3pont egyértelműen meghatároz egy kört."


Ha ugyanezt én írtam volna le, akkor élből leostobáznál...


Attól pedig, hogy benne van a függvénytáblában a kör egyenlete, amiből fel lehet írni egy három ismeretlenes egyenletrendszert (ami ráadásul még csak nem is lineáris), nem jelenti azt, hogy ő is képes rá (pláne megoldani). Arról nem is beszélve, hogy van sokkal egyszerűbb megoldási mód is.


Egyébként egy szót nem szóltam volna, hogyha nem azon az állásponton lennél, hogy aki függvénytáblát használ, az csak idióta lehet... Ráadásul ebben a stílusban...

2019. nov. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
#5 Nem tudom mi lelt, és végképp nem értem mi a bajod, főleg a válaszommal. Adtam egy helyes megoldási lehetőséget, ez természetesen nem zár ki más megoldási módszereket (amelyekből több is van). Amennyiben a feladathoz érdemben nem tudsz hozzászólni, javaslom fáradj át egy másik kategóriába. Gondolom, a kérdező sem díjazza a trollkodó válaszokat.
2019. nov. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Segítségül a kérdezőnek, más módszerrel mint amit először leírtam. Kidolgozott feladatok:

[link]

[link]

Persze ezeken kívül is léteznek más megoldási lehetőségek. Válasszon mindenki saját izlésének, képességének megfelelőt!

2019. nov. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Te 3 diplomával komolyan nem látod, hogy mi a probléma azzal, hogy


"Márpedig az köztudott, hogy 3pont egyértelműen meghatároz egy kört."


???

2019. nov. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Utolsó, most már egészen biztos hogy kötekedés gyanánt jöttél ide, ill. valakivel összekeverhetsz.

Mellesleg mi a kivetnivalód azzal kapcsolatban, hogy három pont egyértelműen meghatároz egy kört?

Szerinted nem így van?! A kérdéskiírásból feltételezhető hogy középiskolás szintről van szó, ahol csak az Euklidesz-féle geometriát tanítják. Te más geometriában (pl.Riemann-féle) gondolkodsz?

Kérlek indokold, hogy mi és miért nem tetszik, mert az nem vezet sehová, ha a válaszaimat bírálod, főleg anélkül hogy a kérdés megválaszolásában semmi érdemlegeset nem tettél le (eddig) az asztalra.

A helyedben -ennyi kritizálás és becsmérlés után- legalább bocsánatot kérnék, és előállnák egy, az általam említett és a belinkelt megoldási lehetőségektől eltérő megoldási módszerrel.


Ezeket szem előtt tartva, légyszíves állj elő egy új megoldási javaslattal a feladat megoldására vonatkozóan!

A troll jellegű tevékenységeidet meg kérlek fejezd be, mert azzal nem segítesz a kérdezőn!

2019. nov. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

"Utolsó, most már egészen biztos hogy kötekedés gyanánt jöttél ide, ill. valakivel összekeverhetsz."


Nehéz ezt az arrogáns stílust bárki máséval összekeverni... Nem mellesleg, csak akkor méltattál minket megoldással, amikor rád szóltam...


"Mellesleg mi a kivetnivalód azzal kapcsolatban, hogy három pont egyértelműen meghatároz egy kört? Szerinted nem így van?!"


Szomorú, hogy 3 diplomával te tényleg nem látod, hogy mi a probléma a kijelentéseddel... Egyrészt hiányolom belőle a KÜLÖNBÖZŐ szót, másrészt legyél kedves megmondani nekem, hogy az A(0;0), B(1;1) és C(2;2) pontok milyen kört határoznak meg... De gondolom most az fog jönni, hogy ez egy olyan kör, amelynek a végtelenben van a középpontja és végtelen a sugarának is a hossza... Csak sajnos ezt még a legnagyobb jóindulattal is csak elfajult körnek lehet nevezni, az pedig messze áll a körtől... Mivelhogy a kör definíciója az, hogy azon pontok halmaza a síkban, amelyek egy adott P ponttól r>0 távolságra vannak. Persze a végtelen nagyobb, mint 0, csak épp a P pontot nem tudod meghatározni...

Nem mellesleg eléggé képmutató hozzáállás, hogy állandóan precizitásról és pongyolaságról beszélsz, közben te sem csinálod jobban a precizitást (talán még rosszabbul is, azoknál, akikbe belekötsz...).


"Kérlek indokold, hogy mi és miért nem tetszik, mert az nem vezet sehová, ha a válaszaimat bírálod, főleg anélkül hogy a kérdés megválaszolásában semmi érdemlegeset nem tettél le (eddig) az asztalra."


Az első hozzászólás az enyém, ami érdemleges. Erre jön a te hozzászólásod, ami nem, hogy nem konstruktív, hanem még destruktív is... A kérdezőnek is csak azért adtál (normális) iránymutatást, hogy a melled verhesd, hogy Te biza' megmondtad a tutit...


"A helyedben -ennyi kritizálás és becsmérlés után- legalább bocsánatot kérnék, és előállnák egy, az általam említett és a belinkelt megoldási lehetőségektől eltérő megoldási módszerrel."


Te sem kértél semmiért bocsánatot, hanem hazudoztál össze-vissza, és pont, hogy te minősítgetsz mindenkit... És én nem becsméreltelek; a becsmérlés az pont az, amit te csinálsz ("nem mondtál semmi érdemlegeset", trollkodsz", stb.). Amit én írtam, azzal csak tükröt állítottam neked, de elhiszem, hogy nehezedre esik belenézni...


"Ezeket szem előtt tartva, légyszíves állj elő egy új megoldási javaslattal a feladat megoldására vonatkozóan!"


A legegyszerűbb megoldási módot leírtad (pedig jobb lett volna, hogyha a kérdező rájön az alapján, hogy a szerkesztést hogyan végezné el, elvégre jó eséllyel a későbbiekben is eszébe jutna a hasonló feladatoknál), ennél bonyolultabbat teljesen felesleges felírni, csak a kérdezőt zavarnánk össze vele.


"A troll jellegű tevékenységeidet meg kérlek fejezd be, mert azzal nem segítesz a kérdezőn!"


Sajnos nem tudod eldönteni, hogy mi a "troll jellegű", úgyhogy szerintem ne is eröltesd ennek használatát...

2019. nov. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!