Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy kell ezt megszerkeszteni?...

Hogy kell ezt megszerkeszteni? (trapéz)

Figyelt kérdés
Szerkesszünk trapézt, ha alapjai 10 és 20 cm-esek, szárai pedig 8 és 6cm hosszúak. mérjük meg a magasságát, majd számítsuk ki a területét. 7.-es matek lecke, nem tudom hgy kell megszerkeszteni.

2019. nov. 24. 18:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha megnézed ezt a videót menni fog a szerkesztés?

https://www.youtube.com/watch?v=PneZQH_we5U

2019. nov. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
végig néztem, de a papíron való szerkesztést még mindig nem értem. mert abban meg vannak adva az alapon fekvő szögek, de ebben meg nem.
2019. nov. 24. 18:52
 3/9 anonim ***** válasza:
De azt a háromszöget megtudod szerkeszteni. 20-10=10 cm az alapja, 8 és 6 cm a két szára! A végén 10 cm-rel visszatolom az oldalt.
2019. nov. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg az, hogy a trapézt fel tudod bontani egy háromszögre és egy paralelogrammára úgy, hogy az egyik szárral párhuzamosan két részre vágod (mindegy, hogy melyik szárral párhuzamosan).


Ha a 6 cm-es oldallal párhuzamosan vágunk, akkor keletkezik egy paralelogramma, melynek oldalai 10 és 6 cm hosszúak, így a háromszög három oldala 10 cm, 6 cm és 8 cm hosszú. Ezt a háromszöget gond nélkül meg tudod szerkeszteni, emellé a megfelelő paralelogrammát meg pláne.

2019. nov. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Na, kész van?

[link]

2019. nov. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen köszönöm, sikerült.
2019. nov. 24. 20:00
 7/9 anonim ***** válasza:

Amit leírt a 4-es az nem tiszta szerkesztés. Inkább számító-szerkesztő módszernek nevezném.

Persze van lehetőség tisztán csak szerkesztéssel megoldani a feladatot. ha érdekli a kérdezőt, leírhatom.

2019. nov. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Engem érdekelne, hogy csak az oldalakból hogyan jön ki a szerkesztés.
2019. nov. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

[link]


Nyomkodd a "T" gombot!

2019. nov. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!