Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » SOS Fizika feladatban kéne...

SOS Fizika feladatban kéne segítség hajítás témakörben?

Figyelt kérdés
Adott egy 30fokos derékszögű háromszög, melynek tetejéről (vízszinthez képest) 45fokban dobjuk 10m/s sebességgel a testet. A kérdésem, hogy milyen messze fog leesni a test, mennyi Xmax, Ymax és hogy jön ki. (beszámoljuk a gravitációt is.)

2019. nov. 25. 19:25
 1/6 A kérdező kommentje:
Csak abból a szempontból lehet fontos, hogy magasabbról dobjuk a tárgyat és alacsonyabbra érkezik a dobás pontjához képest. A képleteket összegyűjtő értelmesen leíró oldalt pedig nem nagyon találtam.
2019. nov. 25. 20:32
 2/6 anonim ***** válasza:
14%
A légy szíves, kérem szépen, köszönöm szavak kimaradtak. Javaslom írd át a kérdést. #1-nek amúgy igaza van, számtalan ilyen példa meg lett már oldva itt. Vissza kéne keresni...
2019. nov. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
40%
#1 vagyok. Értem én, mi lehetett a célja a lejtőnek, de te csak két szögét adtad meg. Valamelyik oldalát is imerni kéne. Bonyolítani lehetne a feladatot azzal, ha a dobott test a lejtőn érne talajt, és meg kellene határozni a leesés magasságbeli eltérését a kezdőponttól, de te nem adtál meg más a lejtőre vonatkozó adatot. Amúgy nem fogjuk megoldani házid, főleg ha annyit nem bírsz leírni, hogy légyszíves. Biztos van valami jó tanuló kocka gyerek az osztályodban, másold inkább le az övét óra előtt, ha már tanulni képtelen vagy. Még most szólok, hogy jobban jársz, ha ezt megtanulod, mert a témazáród elég rosszul fog sikerülni, ha alapvető dolgokra nem vagy képes. Én is beszoptam ezt az elektromossággal, úgyhogy most tanulnom kell, ahelyett, hogy hozzád hasonlóakkal foglalkozzak.
2019. nov. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom mit kéne megköszönnöm, amikor a kommentekből 1 segített, az sem érdemben. Egyébként ha kaptam volna nem is egy megoldást, csak néhány képletet vagy weboldalt ami érthetően segít, megköszöntem volna.
2019. nov. 28. 16:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Láthatóan akkor etikából, illemtanból is komoly hiányosságaid vannak. Ha képletek kellenek, akkor elég a kulcsszavaidat beírni a wikipédiába. Erre egy általános iskola alsó tagozatos is képes, aki ismeri betűket. Nem tudom, ebben számodra mi jelentette a megpróbáltatást...
2019. nov. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Miért lett törölve az első válaszom? (Költői kérdés) Azért mert hálátlan szar ember a magyar, ezen az oldalon is csak romlott lelkű zombik vannak. Csak azt nem tudom, miért lep ez meg újra és újra. Tudod mit, kérdező? Tartsd meg az egyetlen válaszomat ami segített. Én inkább megölöm magam, te meg rohadj meg a többi emberrel ebben az ocsmány világban.
2019. nov. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!