Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szerintetek van értelme egy...

Szerintetek van értelme egy egész könyvet az elejétől a végéig kijegyzetelni, vagy tényleg csak azokat érdemes amit esetleg nehezen tudsz csak belőle megtanulni? (kémia például)

Figyelt kérdés
Mert én most elkezdtem ezt a 300 oldalas összefoglaló kémiát összeírni, de lehet igazából csak azt kéne amit nem értek meg belőle.
2019. dec. 1. 19:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Villányi?


Szerintem elég sok plussz van az összefoglalóban bizonyos témaköröknél, mi eleve a tankönyvből tanulunk (kétszintű) és én a kettőből egybe írom le a lényeget, hogy átláthatóbb legyen, plussz én az írással is tanulok, meg a könyv ilyen kitöltögetős és sokszor átláthatatlan.


Az összefoglaló eleve vázlatszerű, én csak kiemelném belőle a lényeget/amit nem bírok megjegyezni és abból tanulnék. (Ismétlésnél én ezt csinálom, csak friss anyagnál veszem mellé a könyvet)


Felesleges leírni muszájszerűen mégegyszer, maximum csak kis cetlikre amik tényleg nehezen mennek a fejedbe.

2019. dec. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!