Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a megoldása a következő...

Mi a megoldása a következő feladatnak?

Figyelt kérdés
Egy háromszög csúcspontjainak koordinátái: A(1;1), B(3;1), C(3;2). A következő mátrixok egy-egy transzformációt határoznak meg: P= (0 1 felső sor, 1 0 alsó sor) és Q=(1 0 felső sor, 0 -1 alsó sor). Számítsa ki az egyes transzformációk által meghatározott képháromszögek csúcspontjainak koordinátáit! Nevezze meg az egyes transzformációkat! A két tr. egymás utáni elvégzése is meghatároz egy tr-t. Adja meg ennek a tr-nak a mátrixát!

2019. dec. 2. 10:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Hol akadtal el? Tudod, hogy mit jelent, hogy a matrix egy transzformaciot hataroz meg?
2019. dec. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazából egy kis kezdőlöket kéne. Magukkal a mátrixokkal képben vagyok, de a koordináta-geometriával lévő kapcsolatával már nem annyira. Nem tudtam ott lenni az órán, és révén mivel levelezős vagyok, több alkalom nincs is belőle.
2019. dec. 2. 13:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Adott a 3 pont A, B es C 3 vektora (1;1), (3;1) es (3;2).

A (linearis) transzformacio soran meg kell szorozni ezeket a vektorokat a transzformacios matrixszal balrol:

P*A, P*B, P*C (ez matrix szorzas, gondolom azt tanultatok mar). Ennek eredmenye 3 masik vektor lesz (es 3 masik a Q-val valo szorzaskor). 1) szamold ki ezeket a vektorokat 2) hasonlitsd ossze az eredeti vektorokkal, probald lerajzolni egy x-y koordinata rendszerben az uj es az eredeti vektorokat. Mit latsz P es Q eseten? Esetleg nem valtoztak a vektorok? Vagy el lettek forgatva? Vagy tukrozve lettek egy egyenesre?


[link]

2019. dec. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2019. dec. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!