Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ez miért van így függvényképzé...

Ez miért van így függvényképzésnél?

Figyelt kérdés

A feladat: f(x)= x-3 /x eleme valós számok/ és g(x)= x2+x-2 /x eleme -2,4/


Képezzük a h=f+g függvényt.


Na most a feladat megoldása az megvan:

h= x2+2x-5 /X eleme -2,4/


Konkrétan azt nem értem, hogy hogyan jött ki, hogy X eleme -2 és 4?



2019. dec. 3. 16:22
 1/3 anonim ***** válasza:

f függvényed a teljes számegyenesen értelmezve van.

g függvényed csak -2 és 4 között.


Akkor f+g-t is csak a két értelmezése tartomány metszetén tudod értelmezni. Ez most ugyanaz, mint g értelmezése tartomány.


Ha f(x) x eleme [-3, 5]

g(x) x eleme [3, 128]


akkor f+g csak x eleme [3,5]-re értelmezhető.

2019. dec. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyszerűen fogalmazva hogy érthető legyen. Van egy feladatod. 2 feltétele van. A: Csináld meg a feladatot, B:állva csináld.

Na ha az a feladatod hogy megegyél egy szendvicset, de te ezt ülve eszed akkor nem lesz értékelhető a megoldás és nem kapsz pontot,de ha állva eszed úgy teljesülnek a feltételek és jár a pont.


Ez levetítve matematikára. Van egy tág halmaz, a valós számok halmaza. Ebben minden benne van és kb bármi jó, viszont van egy szűk halmaz amit egy intervallum mutat. Csak akkor lesz megoldás ha azt ott vizsgálod ahol mind a 2 kritérium teljesül (ergó a szűkebb részen).


Bár tudom ez nem matematikus megfogalmazás, de talán érthetőbb.

2019. dec. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenkinek zöld pacsit adtam.
2019. dec. 3. 21:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!