Miért ez a deriválás megoldása?


Feladat: (3x^2-2)^2


A megoldás: 36x^2-24x


Segítenétek levezetni lépésről-lépésre, hogy lássam, hogy jött ki ez a megoldás?



2019. dec. 5. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Rossz a megoldásod. Ez egy összetett függvény. f°g-t kell alkalmazni.


2(x^2-2)*(6x)=

(6x^2-4)*6x=

36x^3-24x

2019. dec. 5. 15:43
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
Az első zárójelben lemaradt a 3-mas az 1. X elől de a többi jó
2019. dec. 5. 15:45
 3/7 anonim ***** válasza:
56%

Ahogy az első írja, összetett függvényként deriválod.


De mivel csak négyzetre kell emelni, ezért úgy is lehet, hogy először elvégzed a négyzetet aztán polinomként deriválod


f(x)= (3x^2-2)^2 = 9x^4-12x^2+4

f'(x) = 36x^3-24x

2019. dec. 5. 15:55
 4/7 A kérdező kommentje:

"2(x^2-2)*(6x)"


Ez hogy jön ki?

2019. dec. 5. 16:07
 5/7 anonim ***** válasza:
70%

(3x^2-2)^2


Ez egy összetett függvény. Külső függvény a ()^2, belső a (3x^2-2)


1. lépés Külső függvényt deriválom, belsőhöz nem nyúlok.

()^2 deriváltja 2*()


2*(3x^2-2)


2. lépés Ezt még be kell szorozni a belső deriváltjával:

(3x^2-2) deriváltja 6x


Eredmény:

2*(3x^2-2)*6x

2019. dec. 5. 16:11
 6/7 A kérdező kommentje:
Wow. Köszönöm.
2019. dec. 5. 16:23
 7/7 anonim ***** válasza:
70%
2019. dec. 5. 17:55